پول درآوردن از تلگرام + راهکارها و روش هایی که در این مورد بهتر است بدانید

پول درآوردن از تلگرام  یکی از مسائلی است که شاید به آن فکر کرده اید، تلگرام یکی از اپلیکیشن های پیام رسان است در ایران بسیار مورد استقبال قرار گرفته است. طبق آمار بیست و هشت میلیون نفر در ایران از این پیام رسان استفاده می کنند. در مقاله زیر روشهایی را بیان می کنیم که با کمک آنها بتوانید راه پول در آوردن از تلگرام را بدانید و آن را به کار گیرید.

پول درآوردن از تلگرام

۱-موضوع

مهم ترین بخش، انتخاب موضوع کانال می باشد. چرا که موضوع، نوع محتوای شما را تعیین کرده و مخاطبان را به کانال جذب می کند. متاسفانه بیشتر افراد ساده ترین موضوع یعنی طنز و سرگرمی را انتخاب می کنند و مطالب کانال را از کانالهای مطرح نظیر گیزمیز و … کپی می کنند.

پول درآوردن از تلگرام

با توجه به آنکه در زمینه محتوای طنز، کانالهای مطرحی وجود دارد توصیه می شود موضوع کانال خود را از میان موضوعات و سوژه های جدید و خلاقانه انتخاب کنید. مثلاً ایده هایی نظیر مطالب و داستانهای ترسناک، دانستنی های تاریخی، حقایق عجیب علمی و مواردی از این دست که هم کانال کمتری در این حوزه فعالیت می کند و هم موضوع آن جذابیت و تازگی دارد.

اما توجه داشته باشید که موضوع کانال برای طیف وسیعی از مخاطبان جذاب باشد. مثلاً کانالی برای ساختمان های غول پیکر و مدرن ممکن است سوژه مناسبی باشد اما نسبتاً علاقه مندان کمتری دارد.

پول درآوردن از تلگرام

۲-محتوا

یکی از عوامل موثر در انتخاب موضوع کانال، محتوا می باشد. شما باید کانالی را انتخاب کنید که مطمئن باشید می توانید محتوای آن را بیابید. به عبارت دیگر باید چند سایت و منبع مرتبط با موضوع کانال داشته باشید.

نکته بعد آنکه باید از تصاویری با کیفیت استفاده کرده و به میزان مناسب از فیلم یا تصاویر متحرک هم بهره ببرید. در متن ها هم با توجه به موضوع کانال، لحنی مناسب داشته باشید: نه ادبیاتی رسمی و نه بیش از حد محاوره.

۳-انتشار محتوا برای پول درآوردن از تلگرام

در انتهای متن همه پستها آدرس و مشخصات کانال را درج کنید.
حتماً در طول ساعات مختلف روز مطلب منتشر کنید که هر بار کانال شما به لیست کانالهای مخاطب بیاید.
به مرور یاد بگیرید که انتشار در کدام ساعتها برای مخاطبان بهتر بوده و بازدید بیشتری به دست می آورید.
هیچگاه چند پست را پشت سر هم ارسال نکنید.

پول درآوردن از تلگرام

۴-تیم

مدیریت کانالهای بزرگ توسط یک نفر امکان پذیر نیست. به مرور و با افزایش اعضای کانال تلگرام سعی کنید ادمین های بیشتری را جذب کنید که در طول ساعات مختلف روز مطلب منتشر کرده و برای تهیه محتوا، با سختی کمتری همراه باشید.

البته در ابتدا برای انتشار پست در ساعتهای مختلف می توانید از ربات تلگرامی @vardast_bot هم استفاده کنید.

پول درآوردن از تلگرام

۵-جذب مخاطب اولیه پول درآوردن از تلگرام

از نکات مهم کسب درآمد از کانال تلگرام جذب تعدادی بالای ممبر می باشد. در آغاز فعالیت کانال باید ابتدا پیش از آنکه کسی را عضو کنید چندین مطلب در کانال منتشر نمایید. سپس تعدادی ممبر فیک در حد چند ده نفر خریداری کرده و بعد دوستان و آشنایان خود را عضو کانال نمایید.
سعی کنید در چند مرحله هر بار چند ده عضو فیلک به کانال تلگرام خود اضافه کنید چون در ابتدا وقتی کانالی عضو کمی داشته باشد افراد تمایلی به عضویت در کانال پیدا نمی کنند.

با انتشار پست ها در گروه های مختلف سعی کنید اعضای بیشتری به دست آورید. استفاده از تبادل تبلیغات تلگرامی هم مناسب است اما به شرطی که در این امر زیاده روی نکرده و ممبرهای واقعی شما بیش از چند صد نفر باشد که بتوانید با کانالهایی با ممبر بالا تبادل نمایید.

 

بیشتربخوانید: مهارت برقراری ارتباط با دیگران و تاثیری که در زندگی دارد

پول درآوردن از تلگرام

۶-روش درآمدزایی

نکته بسیار مهم در پول درآوردن از تلگرام این است که برای درآمدزایی باید صبور باشید. با چند صد نفر و یا دو سه هزار نفر به دنبال درآمدزایی نباشید.

تعداد کانالهای تا ۵ هزار نفر بسیار زیادند لذا باید چند ماه اول را برای افزایش اعضای کانال خود در نظر بگیرید. به مرور وقتی تعداد ممبرها به رقم های چند ده هزار نفری رسید به راحتی می توانید با پذیرش تبلیغات از برندها، سایتها و سایر کانالها درآمد کسب کنید.

برای این منظور باید در ابتدا خودتان به سراغ برندها و کانالهای تجاری رفته و کانال خود را به آنها معرفی نمایید. همچنین در داخل کانال خود نیز پستی برای شرایط تبلیغ در کانال منتشر نمایید.

پول درآوردن از تلگرام

البته دو روش دیگر برای پول درآوردن از تلگرام وجود دارد:

نخست فروش محصولات سیستم های همکاری در فروش نظیر می مارکت، دایان شاپ، میهن استور و … می باشد. شما با عضویت در این سیستم ها و تبلیغ محصولاتشان در کانال، به ازای هر خرید اعضای کانال مبلغی را دریافت خواهید کرد.

روش بعدی اینکه می توانید کانال خود را در سایتهایی نظیر کلیک گیر و تولگرام ثبت نمایید. این سایتها تبلیغات تلگرامی ارائه می دهند و می توانید کانال تلگرامی خود را در آن سامانه ها ثبت کرده و از نمایش تبلیغات دیگران درآمد کسب کنید.

پول درآوردن از تلگرام

 

 

برگرفته ازآراتیس/ی

مطلب پیشنهادی

شریک زندگی هم می تواند همان شریک کاری شما باشد .

بسیاری افراد برای شراکت به دنبال شریک هایی از جنس دوست و … می گردند …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *