ست شدن لباس + ترکیب رنگ و هارمونی رنگ برای لباس

ست شدن لباس و ترکیب رنگ آن و هارمونی رنگ به یکی از رشته های تحصیلی، و به حرفه ای از بازار کار در کل دنیا تبدیل شده است. انسانها در کل جهان سلایق متفاوتی برای انتخاب لباس دارند و نکاتی برای انتخاب لباس مد نظر است که در اینجا بیان شده است.

رنگ و ست شدن لباس

رنگ لباس اهمیت زیادی دارد، به‌خصوص در مورد لباس‌های گران و پر مصرفی چون كت، پالتو، بارانی و … اینگونه لباس‌ها را همیشه از میان رنگ‌های كلاسیك خنثی مثل بژ، خاكستری، سفید و سیاه انتخاب كنید. این رنگ‌ها همیشه پوشیده می‌شوند. رنگ سفید برای همه فصل‌ها مناسب است.

ست شدن لباس

درست است كه بیشتر به عنوان رنگی تابستانی پذیرفته شده است، اما در زمستان نیز جذابیت خاصی دارد، به خصوص اگر با رنگ‌های گرم پوشیده شود.

رنگ‌های مناسب برای ست شدن لباس

رنگ لباس باید با رنگ پوست و مو متناسب باشد. البته سلیقه شخصی نیز مطرح است، اما معمولاً هر كس رنگی را می‌پسندد كه به او بیشتر می‌آید. تجربه نشان می‌دهد كه برای مو سرخ‌ها با صورت‌های كك و مكی رنگ‌های بژ و سبز كه با های‌لایت‌های طلائی طبیعی آنها هماهنگی دارد متناسب‌تر است.

ست شدن لباس

بیشتر بخوانید: سفيد كردن پوست بدن با لیزر و انواع راه ها و روش های این کار

برای پوست‌های گندمگون و زیتونی با موهای قهوه‌ای تیره، رنگ‌های قرمز تیره و آلبالوئی جالب است. مو بلوندهائی كه پوست خیلی روشنی دارند از رنگ‌های بژ و آبی می‌توانند بهترین نتیجه را بگیرند.

ست شدن لباس

كسانی كه موهای قهوه‌ای روشن یا خاكستری دارند از رنگ‌های آبی می‌توانند استفاده كنند و اگر پوست رنگ پریده‌ای دارند مخلوط سفید و آبی برایشان رنگ مناسبی می‌سازد

ست شدن لباس

بیشتر بخوانید:زندگی شاد و دلپذیر با تغییرات رفتاری خوب

رنگ سیاه

وقتی لباس سیاه می‌پوشید توجه داشته باشید كه رنگ سیاه روی چهره اثر می‌گذارد، به‌خصوص اگر لباس شب را به این رنگ انتخاب كرده‌اید در آرایش صورت دقت بیشتری بكنید. رنگ سیاه آرایش بیشتری می‌خواهد. این رنگ اندام را باریكتر نشان می‌دهد. پس اگر لاغر هستید، از این رنگ چشم بپوشید.

رنگ‌های سازگار

جور كردن رنگ لباس، با كفش و كیف و … نیاز به دقت دارد. مثلاً رنگ آبی نیلی بسیار زیبا و شیك است، اما جور كردن كفش و كیف با آن، چندان آسان نیست. اگر پوشاك خود را در یك ته رنگ انتخاب كنید (یعنی تیره و روشن یك رنگ خاص) كار آسان‌تر می‌شود. مثلاً یك كت بژ با بلوز كرم یا شیری و شلوار یا دامن بژ تیره با كفش بژ یا كرم تیره هماهنگی دارد.

ست شدن لباس

جور كردن لباس به این شكل، ساده‌تر از جور كردن چند رنگ مختلف است. البته جوان‌ترها لباس‌های رنگارنگ شاد را ترجیح می‌دهند، اما آنها نیز باید سازگاری رنگ‌ها را در نظر بگیرند.

رنگ سفید

سفید رنگی است كه معمولاً به همه‌كس می‌آید، به شرط اینكه خالص باشد. اگر رنگ دیگری (هر قدر كم) به آن اضافه شده باشد، تأثیرش به كلی از بین می‌رود مثلاً سفید مایل به نباتی یا شیری و یا عاجی هر كدام با رنگ پوستی متناسب است، در حالی كه سفید خالص با همه‌ نوع پوست هماهنگی دارد.

ست شدن لباس

از جور كردن رنگ‌ها و طرح‌ها برای ست شدن لباس نترسید!

نقش‌ها را در كنار هم بگذارید و با هم جور كنید. طراحان باهوش و موفق از این راه معروف شده اند. مثلاً یك كت توئید جناغی را با بلوز پشمی نقش‌دار و دامن پشمی ساده و مناسب می‌توانید بپوشید.

برگرفته از پارس ناز/ی

مطلب پیشنهادی

کفش نوزاد گلدار

بازار کفش نوزاد در نقاط مختلف تهران بهمراه تصاویر مدل های متنوع از این محصول

بازار کفش نوزاد برای افرادی که به تازگی صاحب فرزند شده اند بسیار جذاب می …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *