انتخاب بهترین میز ناهارخوری برای دکوراسیون منزل شما

میز ناهارخوری به عنوان یکی از مبلمان اصلی در دکوراسیون خانه باید به درستی انتخاب شود تا بتواند بهترین بازخورد را داشته باشد. میز ناهارخوری را به بهترین شکل به فضای داخلی بیاورید و آنگاه ببینید که کارکرد آن ایده آل خواهد بود.

به پیشنهاد مبلمان خانگی چوب و هنر اگر می خواهید میز ناهارخوری برای شما سالها کاربرد داشته باشد، میز ناهارخوری را انتخاب کنید که از چوب سخت مانند چوب گردو، راش، بلوط و درخت ساج ساخته شده باشد. میزهایی که از چوب مهندسی یا چوب های کامپوزیت ساخته می شوند شامل تخته چوب چندلا و ام دی اف، با دوام و اقتصادی هستند ولی هیچ گاه مانند چوب های سخت، مستحکم نیستند.

استفاده از شیشه باعث می شود سطح میز ناهارخوری آسیب ندیده و سالم بماند. مزیت دیگر استفاده از شیشه در سطح میز ناهارخوری این است که با هر سبک دکوراسیون هماهنگی دارد و به دلیل اینکه سطح منعکس کننده دارد، مناسب فضاهای کوچک است که می خواهید بزرگتر و روشنتر نشان داده شوند. امروزه از شیشه های بادوام تر برای سطوحی مانند میز ناهارخوری استفاده می شود که در برابر حرارت و خراش نیز مقاوم هستند. همچنین می توانید از شیشه های رنگی برای میز ناهارخوری استفاده کنید

در دکوراسیون به سبک کلاسیک می توانید میز ناهارخوری را نیز از نوعی انتخاب کنید که با سبک دکوراسیون منزل شما جور باشد. میز ناهارخوری در این حالت هم می تواند دارای تزیینات زیاد باشد که از ویژگی های سبک کلاسیک است، یا ترکیب رنگی کرم، قهوه ای آن با دکوراسیون کلاسیک هماهنگ باشد.

زمانی که سبک مدرن برای طراحی داخلی انتخاب شود، دست برای انتخاب مبلمان بازتر است. با توجه به اینکه میز ناهارخوری باید راحتی زیادی داشته باشد تا در زمان صرف غذا احساس آرامش به فرد دست بدهد، سبک مدرن برای میز ناهار خوری مناسب است. سادگی و خطوط صاف در این سبک حرف اول را می زنند.

اگر شما از کسانی هستید که تغییر دکوراسیون زیادی در خانه انجام می دهید و وسایل و مبلمان در فاصله کوتاهی جابه جا می شوند، بهتر است از میز ناهار خوری سبک استفاده کنید تا در زمان حمل و نقل به مشکل بر نخورید

استفاده از چوب خالص و رنگ نشده نشانه هایی از سبک دکوراسیون صنعتی و روستیک است. برای اینکه میز ناهارخوری را به دکوراسیون منزل روستیک یا صنعتی وارد کنید، از میز ناهار خوری چوبی استفاده کنید که رنگ نخورده بوده و بافت چوب در آن به خوبی مشخص باشد.

میز ناهارخوری گرد و بدون گوشه با پایه در مرکز، برای دکوراسیون غذاخوری کوچک و فضاهای مربع شکل است تا رفت و آمد به راحتی در اطراف میز ناهارخوری صورت بگیرد. به گفته مبلمان خانگی چوب و هنر میز گرد انعطاف بیشتری دارد و اگر یک میز شش نفره داشته باشید، تا هشت صندلی هم می توان در اطراف این میز قرار داد. هرچه قطر میز بزرگتر باشد، تعداد افراد بیشتری می توانند اطراف میز ناهار خوری بنشینند. میز ناهارخوری مستطیلی به دلیل اینکه دارای پایه در گوشه ها هستند، تعداد صندلی های محدودتر و مشخصی را می توانند دور تا دور خود قرار دهند.

اگر می خواهید از میز ناهار خوری با رنگ متفاوت در طراحی داخلی خانه خود استفاده کنید، توجه داشته باشید که این رنگ هماهنگ با فضای کلی بوده و ترکیب رنگی نهایی باعث بهبود دکوراسیون منزل شود.

میز ناهارخوری 98

میز ناهارخوری 8

میز ناهارخوری 09

میز ناهارخوری 9

میز ناهارخوری 8

میز ناهارخوری 6

میز ناهارخوری 4

میز ناهارخوری 3

میز ناهارخوری 2

میز ناهارخوری 1

منبع: دکور مد

گلچینی از شیک ترین مدل جواهرات برند De Laur

سبک کولی وار را به خانه هایمان بیاوریم

نکات مهم در نگهداری و تمیز کردن مبل چرم

رنگ قهوه ای و مشتقات این رنگ در دکوراسیون

انتخاب کابینت سفید و مشکی برای دکوراسیون آشپزخانه

لاک برای آغاز سال نو میلادی و جشن کریسمس

ورودی خانه و راهرو را چگونه زیباتر کنیم ؟

Save

Save

مطلب پیشنهادی

سرویس خواب سلطنتی

یک سرویس خواب شیک از چه اجزایی تشکیل می شود ؟

آیا تغییر طراحی اتاق خواب و اجزای آن فکر شما را مشغول نموده و یا …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *