کاهش استرس در زمان کم با به کارگیری راهکارهای جالب و ساده

آیا کاهش استرس در زمان کم امکانپذیر است؟ دنیایی که ما در آن زندگی میکنیم پر از امکانت لازم برای یک زندگی مدرن است که این امکانات در سالهای خیلی قبل تر نبوده است اما آرامش یشتری در زندگی سالهای پیش وجود داشته که شاید بشر امروزه کمتر به آن آرامش دست پیدا کرده باشد. یکی از دلایل سلب آرامش داشتن استرس است. در این مقاله می خواهیم کاهش استری در زمان کم را بیان کنیم که بتوانیم با کاهش آن به آرامش بیشتری برسیم.

 

استرس زمینه ساز بیماریهای مختلف و راههای کاهش استرس :

استرس شدید که از پیامدهای زندگی ماشینی است، زمینه ساز بروز بیماری های مختلفی است. این در حالی است که بیشتر افراد طی روز بارها دچار استرس می شوند. خوشبختانه راهکارهایی وجود دارد که با آن می توان باعث کاهش استرس شد.

کاهش استرس

جویدن آدامس به مدت ۱۰ دقیقه و تاثیر آن در کاهش استرس: محققان استرالیایی و انگلیسی دریافته اند در لحظه های استرس زا در افرادی که آدامس می جوند، ۱۸ درصد کورتیزول (هورمون استرس) کمتر تولید می شود. آدامس جویدن باعث افزایش خون رسانی به مغز می شود و در نتیجه فرد هوشیارتر است و کاهش استرس را به دست می آورد.

 

بیشتر بخوانید: زندگی شاد و دلپذیر با تغییرات رفتاری خوب

 

 برای کاهش استرس چای سیاه مصرف کنید: مصرف روزانه چای، باعث کاهش استرس می شود. ترکیب شیمیایی موجود در چای که سرشار از آنتی اکسیدان است، با تاثیر گذاشتن روی ناقل های عصبی در مغز، آرامش ایجاد می کند.

کاهش استرس

ماساژ برای کاهش استرس: ماساژ ۱۵ دقیقه ای هفته ای دوبار باعث آرام کردن سیستم عصبی می شود. کافی است با کف دست، یک توپ تنیس را روی عضلات غلت دهید.

نوشتن به مدت ۲۰ دقیقه: نتایج بررسی که در سال ۲۰۱۰ انجام شد نشان داد ۲۰دقیقه نوشتن درباره یک واقعه استرس زا در ۲ روز متفاوت، میزان استرس را کاهش می دهد. نوشتن باعث انسجام فکر می شود و شما را از احساسات منفی رها می کند.

کاهش استرس

بیشتر بخوانید:قبل از خواب چه کارهایی انجام دهیم تا یک فرد موفق باشیم

 

به مدت ۳۰ دقیقه به موسیقی آرام گوش دهید: موسیقی، عواطف مثبت را آشکار می کند و میزان هورمون های استرس زا را کاهش می دهد. نتایج تحقیقات نشان می دهد، بیمارانی که قبل از عمل جراحی به موسیقی آرام بخش گوش می دهند، با اضطراب کمتری مواجه می شوند.

کاهش استرس

برای کاهش استرس ۴۵ دقیقه استفاده از ابزارهای فناوری را کنار بگذارید:

در تحقیقی که در دانشگاه کالیفرنیا انجام شد، محققان دریافتند، هنگام کنترل کردن ایمیل ها، ضربان قلب افزایش می یابد. بنابراین  به مدت ۴۵ دقیقه در روز از بررسی کردن نامه های الکترونیکی دست بردارید.

کاهش استرس

تمیز کردن منزل به مدت یک ساعت و تاثیر آن در کاهش استرس:

انجام کارهای منزل در کاهش استرس مفید است.تا کردن لباس ها یا کشیدن جارو باعث می شود فرد به موضوعات استرس زا فکر نکند.

کاهش استرس

برگرفته از سلامت نیوز/ی

مطلب پیشنهادی

میز ناهار خوری

دی ایران فروشگاه آنلاین میز های تلویزیون،ناهار خوری،کنسول + قیمت

در فروشگاه آنلاین دی ایران مشکل کم تنوعی و گرانی مبل و انواع میزهای ناهار …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *