چرابعضی اوقات پس از خوردن غذا دل درد می گیریم

برخی افراد بعد از صرف غذا دچار ناراحتی می شوند و باید در مواقعی که ناراحتی ها زیاد است به دکتر بروند ولی بهتر است دلایل درد ها و ناراحتی های بعد از غذا را بدانیم .

ریفلاکس: این بیماری وقتی اتفاق می افتد که اسید معده، به لایه آستری مری آسیب وارد کرده و آن ناحیه رو حساس کند. در نتیجه فرد دچار احساس سوزش سر دل و درد در این قسمت، می‌شود. پرخوری یکی از دلایل ریفلاکس است.
چرابعضی اوقات پس از خوردن غذا دل درد می گیریم
سندرم روده تحریک پذیر: یکی از علائم این سندرم، درد معده، اسهال و یبوست است. اگر بعد از خوردن غذا دچار دل درد شدید و اگر با مشکل یبوست و اسھال روبرو ھستید باید این رو در نظر داشته باشید که شاید به سندرم روده تحریک پذیر مبتلا ھستید.
سلیاک: در این بیماری که با حساسیت به گلوتن رخ می‌دهد، درد شدید معده تجربه می‌شود. حتی اگر حساسیت شما به گلوتن، خفیف ھم باشد، باز ھم می‌تواند باعث ناراحتی معده شود اما این مورد با بیماری سلیاک تفاوت دارد. در سلیاک، روده کوچک فرد با خوردن گلوتن، آسیب می‌بیند. اما بدن فردی که کسی که به سلیاک مبتلا نبوده و فقط نسبت به گلوتن حساسیت دارد، پس از خوردن غذای حاوی گلوتن، به صورت اسھال یا گاز از خود واکنش نشان می دھد. برای تشخیص اینکه آیا به سلیاک مبتلا ھستید یا خیر باید به پزشک مراجعه کنید.
چرابعضی اوقات پس از خوردن غذا دل درد می گیریم
زخم معده، زخم روده: اگر از درد دل بعد از صرف غذا رنج می‌برید، ممکن است دچار زخم مری یا زخم معده یا شاید ھم زخم روده شده باشید. زخم ھا در آستر مری، معده یا روده کوچک ایجاد شده و معمولاً با کمک داروھای کاھنده اسید، و آنتی بیوتیک ھا درمان می‌شوند.
برگرفته از نمناک/ی

مطلب پیشنهادی

اضافه کردن وزن با روشهای مختلف

دغدقه برخی افراد کمبود وزنشان می باشد . برای این حال هم راه حلی داریم …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *