پوست های چرب به چه نکات بهداشتی و مراقبت هایی نیاز دارند ؟

عموما پوست های افراد به سه دسته  پوست های چرب ، خشک و معمولی تقسیم می شوند البته در این میان هستند افرادی که دارای پوستی مختلط می باشند مثلا افرادی هستند که پوست صورتشان خشک است اما پوست بدنشان چرب و یا برعکس .

بسیاری از پزشکان و منخصصان پوست توصیه می کنند که هر فرد با توجه به نوع پوستی که دارد باید از آن مراقبت و نگهداری کند .

صحبت های زیادی درباره پوست های چرب در بین عامه مردم رایج است مثلا کسانی که پوست های چرب دارند پیری ناپذیرند یا اینکه اگر کسی غذای چرب مصرف کند پوستش چرب می شود این صحبت ها کاملا بی پایه و اساس است .

پوست های چرب 44

اما علت اصلی چرب شدن پوست چیست ؟

متخصصان پایه اساس چرب شدن پوست را دو چیز میدانند یکی عوامل ارثی و دیگری عوامل هورمونی در فرد . البته عوامل زیادی در تشدید و کاهش چربی پوست موثر است مثل محیط و شرایط آب و هوایی که فرد در آنجا زندگی می کند.برای مثال خانم هایی که قرص ضد بارداری مصرف می کنند پوستشان نسبت به خانم هایی که از قرص ضد بارداری استفاده نمی کنند چرب تر است.

پوست های چرب 33

افرادی که دارای پوست چرب هستند نسبت به سایر افراد باید بیشتر از پوست خود مراقبت کنند ، چون پوست های چرب مستعد ایجاد آکنه و جوش بیشتری هستند و این موضوع بع این علت است که پوست های چرب آلودگی و میکروب های بیشتری از محیط ازراف را جذب میکنند .اغلب کسانی که از آکنه و جوش رنج می برند دارای پوست های چرب می باشند .

پوست های چرب 1

افرادی که پوست چرب دارند بهتر است در روز بین ۴ الی ۶ بار پوست خود را با صابون های مخصوص شستشو دهند تا منافذ باز سطح پوست آنها پاک شود و با گذشت زمان بسته شود .و غدد چربی موجود در زیر پوست به تعادل لازم برای تولید چربی برسد.

منبع : دکورمد

مطلب پیشنهادی

کفش نوزاد گلدار

بازار کفش نوزاد در نقاط مختلف تهران بهمراه تصاویر مدل های متنوع از این محصول

بازار کفش نوزاد برای افرادی که به تازگی صاحب فرزند شده اند بسیار جذاب می …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *