پاک کننده های مردانه و زنانه برای حفظ سلامت پوست شما

اگر پس از آرایش و درزمان استراحت می خواهید صورت خود را تمیز کنید مطلب زیر را بخوانید :

پاک کننده مناسب صورت :

اغلب ما بین اینکه پوست صورت خود را فقط با آب گرم به منظور جلوگیری از خشک شدن پوست شستشو دهیم یا از مواد شوینده بر پایه آلکالین استفاده کنیم که باعث از دست رفتن چربی طبیعی پوست می شود دچار تردید هستیم. گفتن اینکه در این حالت چه باید کرد راحت نیست، زیرا یک شوینده مناسب صورت باید هم ذره های محلول در آب ، هم ذره های محلول در چربی را پاک کند. پوست شما در طول روز در معرض سم ها و آلودگی ها ، جرم ها و هوای باز یافت شده در محل کارتان و غیره است. حال به این معادله ، هوای گرم و یا فعالیت فیزیکی و تعریق بدن که دارای سموم است را نیز اضافه کنید. آب به تنهایی نمی تواند ذرات ناخالصی را به طور موثر پاک کند.
در اینجا باید به آسیب هایی که صابون های قلیایی می توانند به پوست صورت بزنند اشاره کرد. این محصولات، پوست شما را از سیستم یا عملکرد دفاعی خود ( Barrier Function ) – اسید منتل ( mantle acidd ) که باکتری های مضر را دفع می کنند، محروم می کنند. تولید چربی ( سبوم ) که توسط غدد چربی پوست (Sebaceous gland) انجام می شود در اثر واکنش به صابون هایی که پوست را خشک می کنند، نا متعادل و ناهماهنگ می شود. پوست چرب ، پیامهای ترکیبی دریافت می کند. در اثر خشک شدن ناگهانی، پوست به تلافی از این اتفاق ، چربی بیشتری تولید می کند. پوست خشک ، خشکتر و خشک تر می شود و رنگ آن زرد شده و بافت آن نیز سخت می شود و یا در اثر این انقباض و انبساط پوست، چین و چروک صورت ایجاد می گردد.

یک پاک کننده عالی و خوب چه کاری باید انجام دهد ؟

یک پاک کننده خوب در حالی که عمل پاک کنندگی را به صورت عمقی انجام می دهد باید بسیار هم ملایم باشد که پوست را تسکین داده و تغذیه کند و احساس شادابی ، یکنواختی ، روشنی و سلامت کامل به پوست دهد. بله همه این موارد که گفته شد تنها با یک پاک کننده قابل انجام است.
چه موادی یا چه اجزای تشکیل دهنده ای باعث تحقق این امر می شوند ؟ استفاده ملایم از خاک رس بدون این که پوست را از بین ببرد سموم را جذب کرده و از بین خواهد برد. جلبک های دریایی پوست را با مواد معدنی تغذیه می کنند. آمینو اسید ها و دیگر مواد مغذی ارزشمند. جو نیز پاک کننده ، تسکین دهنده و آرامش بخش است ، مخصوصا برای پوست های حساس.
پاک کننده و تمیز کننده های مایع نیز می توانند همزمان پوست را بوسیله روغن گیاهان تغذیه کنند و از این رو برای پوست بسیار با ارزش هستند ، زیرا دارای خاصیت های درمانی بوده و برای انواع پوست مناسب هستند. اما باید این جانب احتیاط هم در مورد این نوع پاک کننده ها در نظر گرفته شود که بیشتر پاک کننده های مایع حاوی سولفات لاریل سدیوم هستند که گزارش شده باعث ایجاد واکنش های حساسیتی و سوزش در چشم، جوش و خارش، ریزش مو ، آسیب به پوست و غیره می شوند. بر اساس گزارش و تحقیقی که توسط سازمان غذا و داروی آمریکا FDA در سال ۱۹۷۸ صورت گرفته ، هنگامی که این ماده با دیگر ماده های شیمیایی مصنوعی ترکیب شود می توانند باعث بروز سرطان پوست شوند، ترکیبات لاریل یا سولفات سدیوم برای تولید کف به کار می روند. اگرچه کف میتواند جالب به نظر برسد ، اما کف نشان از قدرت پاک کنندگی خوب نیست بلکه نشان از این دارد که یک ماده خطرناک در محصول موجود است.

بهترین شوینده و پاک کننده صورت :

برای داشتن پوستی شاداب و تمیز که نورانی و شفاف باشد ، پاک کردن و تمیز کردن پوست به طور روزانه حیاتی است.پاک کردن و شستن پوست در ابتدای روز باعث شاداب شدن پوست و آماده کردن پوست برای فعالیت روزانه می شود. گرچه موارد فوق یک مفاهیم بسیار ساده و ابتدایی به نظر می رسند که بیشتر مردم از آن آگاهی دارند ولی باعث تعجب شما خواهد شد اگر بدانید چه درصدی از افراد، این مرحله ضروری را اشتباه انجام می دهند. چرا که عموم افراد بهترین و مناسب ترین شوینده را برای صورت خود انتخاب نمی کنند.
بر خلاف باور عمومی، استفاده از یک پاک کننده قدیمی برای شستن پوست صورت مضرات بیشتری از فواید آن دارد. برای مثال اگر فردی دارای پوستی خشک باشد و از پاک کننده ای استفاده کند که رطوبت و چربی پوست را از بین ببرد ، شخص برای بازگرداندن رطوبت پوست باید میزان بسیار زیادی از مواد مرطوب کننده در رژیم مراقبت از پوست خود استفاده کند.
برای پیدا کردن بهترین پاک کننده آرایش پوست صورت، باید ابتدا درک درستی از نوع پوست و نیاز آن را تعیین کنید.

پاک کننده های مردانه و زنانه برای حفظ سلامت پوست شما

ژل شستشو و تمیز کننده و پاک کننده فور اور بلوم

بهترین پاک کننده آرایش طبیعی :

افراد دارای پوست حساس باید از این دسته مواد شوینده استفاده کنند. اگر پوست شما به راحتی دچار حساسیت شده و به راحتی پوسته پوسته می گردد، باید از این دسته پاک کننده صورت استفاده کنید.
بیشتر شوینده های طبیعی و آلی بر اساس محتوی آنها طبقه بندی می شوند. پس به دنبال آن محصولاتی که دارای ویتامین ها، مواد مغذی و اجزائی که برای نوع پوست شما طراحی شده اند باشید.
برای شروع، اگر شما دارای پوست حساسی می باشید، بهترین پاک کننده طبیعی صورت برای شما باید شامل عصاره خیارسبز باشد. چرا که خیار سبز به عنوان یک میوه دارای مواد تسکین دهنده و آنتی اکسیدان معروف است. به ضد حساسیت بودن این محصولات نیز توجه کنید.
اگر شما دارای پوستی نرمال می باشید ، بهترین پاک کننده صورت طبیعی باید یک محصول پاک کننده با خاصیت باز سازی پوست باشد. این محصولات باید علاوه بر پاک کردن پوست ، باعث برداشتن سلول های مرده پوست ، باعث افزایش گردش خون و آبرسانی به پوست باشند.

بهترین پاک کننده برای پوست های چرب :

پوست چرب یکی از نمونه هایی است که پیدا کردن شوینده مناسب برای این نوع پوست سخت تر است. بیشتر افراد دارای پوست چرب، به دنبال شوینده ای هستند که پاک کننده و آبرسان نیز باشد، بدون اینکه باعث ایجاد چربی پوست شوند.
پاک کننده هایی که کف می کنند برای پوست های چرب بسیار رایج هستند ولی ژل های پاک کننده بهتر می باشند. یکی از بهترین ژل های شستشوی صورت ژل پاک کننده و تمیز کننده فور اور بلوم می باشد. این ژل پاک کننده برای برداشتن آثار مواد آرایشی ، خاک ، ذرات و ناخالصی های دیگر بر روی پوست به کار می رود و اثر مات کنندگی بر روی پوست نیز دارد.
مهمترین چیز برای پوست های دارای آکنه، پاک کننده صورت می باشد. چرا که شستن و پاک کردن صورت، اولین مرحله برای این نوع پوست می باشد و به عنوان پایه محصولات برای داشتن پوستی بدون آکنه است.
اگر شستشوی پوست دارای آکنه به خوبی صورت نگیرد، کیفیت و اثرات دیگر محصولات بر روی این پوست اصلا مهم نیستند. در این صورت محصولات آکنه به جای بهتر کردن پوست صورت ، صرف بهبود اثر اولیه در اثر شستن می باشند. بهترین پاک کننده صورت برای پوست مستعد آکنه باید دارای سالیسیلیک اسید باشد که به عنوان اجزاء اصلی جلوگیری از آکنه پوست می باشد.

پاک کننده های مردانه و زنانه برای حفظ سلامت پوست شما

کرم ضد چروک و جوان کننده فور اور بلوم

بهترین پاک کننده صورت مردان :

پوست مردان در مقایسه با پوست زنان، اغلب چرب تر و ضخیم تر است. به این دلیل بهترین شوینده پوست صورت مردان باید از تولید چربی پوست جلوگیری کند و قابلیت نفوذ به لایه های زیرین پوست را نیز داشته باشد. بهترین محصول برای این نمونه محصولات Clinique می باشند. برای مردانی که اغلب پوست های خشکی دارند، نیاز به استفاده از ژل شستشوی آبرسان است. بهترین شستشوی صورت برای مردان با پوست خشک ژل شستشو و مرطوب کننده پوست صورت فور اور بلوم است ( Hydrating Aqua-Marine Cleanser )
این پاک کننده برای پوست صورت بسیار ملایم بوده و طوری طراحی شده که آبرسان بسیار خوبی برای پوست صورت می باشد.
برگرفته از نسل زیبا/ی

مطلب پیشنهادی

کفش نوزاد گلدار

بازار کفش نوزاد در نقاط مختلف تهران بهمراه تصاویر مدل های متنوع از این محصول

بازار کفش نوزاد برای افرادی که به تازگی صاحب فرزند شده اند بسیار جذاب می …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *