میلیاردر های جهان چه کسانی می باشند .

برخی افراد هستند که در بند اخبار روز هستند و کنجکاوند بدانند میلیاردر های جهان چه کسانی می باشند .

در عصری كه میلیاردها نفر دغدغه سیر كردن شكم خود را دارند و داشتن یك سرپناه كوچك و زندگی مختصر، آرزویشان است؛ شمار اندكی – البته در مقایسه با خیل عظیم تهیدستان آنقدر پول و ثروت دارند كه حسابش از دستشان بیرون است و نمی‌دانند با این همه ثروت چه كنند، اما پیوسته در حال افزودن بر آن هستند.

شمار كسانی كه در سراسر جهان دست كم یك میلیون دلار ثروت دارند، سال گذشته میلادی از مرز ۱۰ میلیون نفر گذشت.

به گزارش آسوشیتدپرس، مجموع ثروت میلیونرهای جهان سال گذشته به حدود ۴۱ تریلیون دلار رسید كه در مقایسه با سال پیش از آن ۹ درصد افزایش یافت. میانگین ثروت ۱۰ میلیون ثروتمند جهان به بیش از ۴ میلیون دلار رسید كه بیش از هر زمان دیگری در گذشته بود.
شمار میلیونرها در اقتصادهای در حال توسعه هند، برزیل و چین با سرعت بیشتری افزایش می‌یابد. تعداد میلیونر‌ها در هند حدود ۲۳ درصد افزایش یافت. البته آمریكا هنوز از این نظر درصدر قرار دارد.

یك نفر از هر ۳ میلیونر جهان در‌ آمریكا زندگی می‌كند. در مجموع از هر ۱۰ میلیونر یك نفر به آفریقا، خاورمیانه و آمریكای لاتین تعلق دارد. در سال ۲۰۰۷ تعداد میلیونرهای جهان ۶۰۰ هزار نفر بیش از سال ۲۰۰۶ شد و به ۱۰ میلیون و یك نفر رسید كه در مقایسه با سال پیش از آن ۶درصد افزایش داشت.

روس‌ها آمده‌اند در فهرست ۲۵ نفر اول ثروتمندان جهان، ۴ آمریكایی حضور دارند كه البته ۲ نفرشان مكان‌های اول و سوم را به خود اختصاص داده‌اند. وارن بوفت با ۶۲ میلیارد دلار ثروت، پولدارترین فرد جهان است و ویلیام گیتس كه تا مدت‌ها نفر اول بود، حالا با ۵۸ میلیارد دلار سوم است.

یك مكزیكی به نام كارلوس اسلیم هلو با ۶۰ میلیارد دلار دارایی نفر دوم است. در بین ۲۵ نفر اول، ۴ هندی جا خوش كرده‌اند. نفرات چهارم، پنجم، ششم و هفتم را هندی‌ها تشكیل می‌دهند. لاكشمی میتال با داشتن ۴۵ میلیارد دلار ثروت، پولدارترین مرد هندی است البته او در انگلیس اقامت دارد. ۳ ثروتمند بعدی هند همگی در كشور خودشان زندگی می‌كنند. در هند روزبه‌رو میان ثروتمندان و فقرا فاصله بیشتر ایجاد می‌شود.

حالا می‌توانید در هند انسان‌های خیلی خیلی ثروتمند ببینید و در نزدیكی‌شان مردم تهیدست را هم مشاهده كنید. این صحنه‌ها در هند امروز عادی شده است. در جمع ۲۵ ثروتمند اول جهان، روس‌ها بیشترین مكان‌ها را دارند.
در این جمع نام ۷ روسی به چشم می‌خورد. روس‌های ثروتمند خیلی سریع پولدارتر می‌شوند و پیوسته به شمار آنها افزوده می‌شود. اولگ دریپاسكا با ۲۸ میلیارد دلار دارایی، ثروتمندترین فرد روسی است.

میلیاردر های جهان چه کسانی می باشند .2

پس از او رومان آبراموویچ مالك روس باشگاه چلسی قرار دارد. آبراموویچ با ۵/۲۳ میلیارد دلار ثروت پانزدهمین مرد ثروتمند جهان است. او شهرت سال‌های اخیر خود را از راه فوتبال و خرید باشگاه چلسی كسب كرده است.

بی علت نیست كه درصدی از پول خود را صرف این باشگاه و خرید بازیكنان گران قیمت می‌كند. آبراموویچ ۴۱ سال دارد. ولید بن طلال آل سعود از عربستان با ۲۱ میلیارد دلار ثروت در مكان نوزدهم قرار دارد. در فهرست ۲۵ نفر اول، نام یك سوئدی، یك اسپانیایی، یك آلمانی و ۲ هنگ‌كنگی هم به چشم می‌خورد.

مسن‌ترین ثروتمندان‌
كرك كركودیان از آمریكا كه چهل ویكمین ثروتمند جهان است، ۹۰ سال دارد و در جمع ثروتمندان مسن‌ترین فرد است. كارل آلبوخت از آلمان دهمین مرد ثروتمند جهان با ۲۷ میلیارد دلار دارایی ۸۸ سال دارد و دومین سالمند ثروتمند جهان به شمار می‌آید البته یك آمریكایی همسن او را هم باید نام ببریم كه مكان ۶۲ ثروتمندان را به خود اختصاص داده است.

او چیرز نام دارد و دارایی‌هایش بیش از ۶/۱۲ میلیارد دلار است. آلبوخت آلمانی و بتن كو فرانسوی ۸۵ سال دارند و از لحاظ ثروت، نفرات شانزدهم و هفدهم جهان هستند. جك تیلور آمریكایی نیز ۸۵ سال دارد، اما چهل و ششمین فرد ثروتمند جهان است.

جوان‌ترین ثروتمندان‌
در فهرست ۱۰۰ نفر اول، سرگئی برین از آمریكا با ۳۴ سال سن، جوان‌ترین ثروتمند است. او با داشتن ۷/۱۸ میلیارد دلار، سی‌و دومین فرد ثروتمند جهان به شمار می‌آید. در این فهرست، رومان آبراموویچ ۴۱ ساله دومین فرد جوان است. دیمیتری ریبولووف، نفر پنجاه و هشتم، همسن آبراموویچ است و فقط چند روزی از او مسن‌تر است.

این روسی، ۸/۱۲ میلیارد دلار ثروت دارد. چهارمین جوان ثروتمند، یك سوئیسی به نام ارنستو برتارلی است كه با ۴۲ سال سن، ۳/۱۰ میلیارد دلار ثروت دارد و مكان هفتادوپنجم ثروتمندان جهان را به خود اختصاص داده است.

برلوسكنی، نفر ۹۰
در میان ایتالیایی‌ها، میشله فرررو با ۱۱ میلیارد دلار دارایی ثروتمندترین ایتالیایی است. او ۸۱ سال دارد و در كشور موناكو زندگی می‌كند. اما در فهرست ۱۰۰ نفر اول، سیلویو برلوسكنی نخست‌وزیر ایتالیا یكی از مشهورترین چهره‌هاست.

او مالك باشگاه میلان نیز هست و داشتن باشگاهی چون میلان خودش سبب شهرت جهانی مالكش می‌شود. برلوسكنی‌ ۷۱ ساله، ۴/۹ میلیارد دلار ثروت دارد.

پولدارترین مرد جهان در خانه‌ای ارزان و قدیمی‌
وارن بوفت حالا ثروتمندترین مرد جهان است. او كه زمانی شریك ودوست بیل گیتس بوده، شاید فكرش را هم نمی‌كرد كه روزی ثروتش بیش از بیل گیتس شود. او سی‌ام ماه اوت ۱۹۳۰ در اوماهای نبراسكا به دنیا آمد. پدرش هووارد و مادرش لیلا نام داشت. وقتی ۱۳ ساله بود، روزنامه می‌فروخت تا به خرج خانواده‌اش كمك كند. از نوجوانی با بازار آشنا شد.

والدینش او را به مدرسه كار و دانش فرستادند و آنجا شخصی به نام بنیامین گراهام‌ مربی‌اش شد. گراهام تاثیر زیادی روی بوفت گذاشت و این پسر مرید او شد. تاثیر گراهام بر بوفت به اندازه‌ای بود كه او گفت: من ۱۵درصد خودم و ۸۵ درصد گراهام هستم. به توصیه گراهام بود كه بوفت وارد كار بازار سهام شد.

بوفت در سال ۱۹۵۲ با سوزان تامسون ازدواج كرد كه حاصلش ۲ پسر و یك دختر است. این زوج از سال ۱۹۷۷ جدا از هم زندگی كردند، اما از هم طلاق نگرفتند تا این كه در ژوئیه ۲۰۰۴ سوزان درگذشت. در سال ۲۰۰۶ بوفت در سالروز ۷۶سالگی اش با آستریدمنكز یك پیردختر ۶۰ ساله ازدواج كرد.

بوفت ثروت عظیم خود را عمدتا از طریق سرمایه‌ گذاری در بازار سهام به دست آورده است. او بویژه از ۲۰۰۵ تا ۲۰۰۶ بسرعت پولدار شده به طوری كه حالا در جدول ثروتمندان جهان با ۶۲ میلیارد دلار دارایی، ثروتمندترین مرد جهان است.

وارن بوفت، با وجود داشتن این همه ثروت ساده زندگی می‌كند. او رئیس یك شركت به نام بركشایر هاتاوی است و ماهی ۸ هزار دلار حقوق می‌گیرد كه در مقایسه با حقوق دیگر مدیران شركت‌ها رقم ناچیزی است. او همچنان در خانه‌ای زندگی می‌كند كه در سال ۱۹۵۸ با پرداخت ۳۱۵۰۰ دلار خرید.

ارزش این خانه اكنون ۷۰۰ هزار دلار است. در سال ۲۰۰۶ یك نشریه گزارش كرد بوفت تلفن همراه ندارد و روی میزش رایانه نیست و خودش رانندگی می‌كند.

یك لبنانی الاصل ‌امپراتور مخابرات مكزیك‌
كارلوس اسلیم‌هلو، دومین مرد ثروتمند جهان كه مكزیكی است، مانند نفر اول خیلی سریع خود را در جمع ۵ مرد ثروتمند جهان قرار داده است. از اوایل ۲۰۰۷ تا اوایل ۲۰۰۸، حدود ۱۱ میلیارد دلار برثروتش افزوده شد.

رقابت برای كسب عنوان ثروتمندترین مرد جهان در سال ۲۰۰۷ بسیار نزدیك و شدید شد و این مرد مكزیكی خود را تا جایگاه دومی بالا كشید. او ۶۰ میلیارد دلار ثروت دارد. بیل گیتس كه ۱۳ سال ثروتمندترین مرد جهان بود، حالا از مرد مكزیكی هم عقب مانده و به جایگاه سومی سقوط كرده است.

كارلوس سرمایه‌گذار در مخابرات است و از این طریق ثروت عظیم خود را اندوخته است. او در صنعت ارتباطات مكزیك حرف اول را می‌زند.

پدر كارلوس یك مسیحی لبنانی بود كه در ۱۴سالگی به مكزیك مهاجرت كرد و در سال ۱۹۱۱ یك مغازه خشكبار در پایین شهر مكزیكو باز كرد. او و همسرش ۶ فرزند داشتند كه كوچك‌ترین آنها كارلوس بود.

موفقیت بزرگ مالی اسلیم كارلوس از زمانی آغاز شد كه او هدایت یك گروه سرمایه‌گذار از جمله فرانس تله كام را برای خرید شركت ارتباطات مكزیك در سال ۱۹۹۰ به عهده داشت. این شركت تلمكز نام دارد و اكنون خدمات ۹۰ درصد خطوط تلفن مكزیك را سرویس می‌دهد و اپراتور آنهاست.

كارلوس اسلیم فارغ‌التحصیل رشته مهندسی دانشگاه ملی مكزیك است. او در سال ۱۹۶۷ با دختری به نام سمیه دومیت ازدواج كرد كه حاصلش ۶ فرزند است. آنها ۳۲ سال به خوشی با هم زندگی كردند تا این كه سمیه در سال ۱۹۹۹ به علت بیماری كلیه درگذشت.

كارلوس اسلیم یك سخنران مشهور در زمینه عقب‌افتادگی اقتصادی و فنی مكزیك است. در یكی از تازه‌ترین سخنرانی‌هایش، به این موضوع پرداخت كه چرا برای فارغ‌التحصیلان دانشگاهی در مكزیك شغل وجود ندارد كه این وضع خشكسالی مغزی ایجاد كرده و سبب مهاجرت مغزها به خارج از مكزیك شده است.

حمایت والدین از بیل گیتس‌
در میان ثروتمندان جهان، شاید بیل گیتس از همه مشهورتر باشد. مردی كه حدود ۱۶ سال درصدر جدول پولدارهای جهان قرار داشت. با این دوام صدرنشینی باید هم بسیار مشهور باشد. اما حالا مرد شماره ۳جهان در باشگاه ثروتمندان است. بیل گیتس در ۲۸ اكتبر ۱۹۵۵ در سیاتل واشنگتن به دنیا آمد.

او رئیس میكروسافت است و این شركت نرم‌افزاری را به اتفاق پل آلن بنیان نهاد. وی مهندس ارشد نرم‌افزار و از مشهورترین كسانی است كه در رایانه‌های شخصی انقلاب ایجاد كردند. بیل گیتس مردی خبر ساز و جنجالی است كه همین سبب شده است ناشران به سراغش بروند و كتاب‌هایی درباره او و كارهایش منتشر كنند.

گر چه گیتس از سوی خیلی‌ها مورد تحسین قرار گرفته، اما شمار زیادی از دست‌اندركاران صنعت رایانه از تاكتیك‌های حرفه‌ای او انتقاد كرده‌اند.

بیل گیتس در سال ۲۰۰۰ از سمت خود در مقام رئیس اجرایی میكروسافت كناره‌گیری كرد و همان سال بنیاد بیل ملدیناگیتس را تاسیس كرد كه كارش تحقیقات علمی و اجرا كردن برنامه‌های خیرخواهانه است.

او به كارش به عنوان مهندس ارشد نرم‌افزار ادامه داده است. او در ژوئن ۲۰۰۶ اعلام كرد كار تمام وقت خود را در میكروسافت به پاره وقت تبدیل خواهدكرد تا بیشتر وقت خود را صرف بنیادش كند. آخرین باری كه وی به طور تمام وقت در میكروسافت كار كرد، ۲۷ ژوئن ۲۰۰۸ بود.

بیل گیتس در خانواده‌ای ثروتمند به دنیا آمد. پدرش وكیلی برجسته و مادرش مدرس دانشگاه بود. ماكسل، پدربزرگش رئیس یك شعبه از بانك ملی آمریكا بود. وقتی بیل بچه بود، والدینش خواب وكالت برایش دیدند. وقتی كلاس هشتم بود، مدرسه‌اش یك ترمینال تله تایپ خریداری كرد كه به رایانه‌ مادر جنرال الكتریكس متصل می‌شد.

گیتس به سیستم برنامه‌نویسی GE در مرحله بیسیك (Basic) علاقه‌مند و از كلاس ریاضی دور شد تا علاقه‌اش را دنبال كند. او اولین برنامه رایانه‌اش را در مدرسه نوشت كه كاربران را قادر می‌كرد به بازی رایانه‌ای بپردازند.

بیل گیتس در سال ۱۹۷۳ از دبیرستان لیك ساید با وضعیت ممتاز فارغ‌التحصیل شد. وی در آزمون ورودی كالج‌های آمریكا از مجموع ۱۶۰۰ امتیاز موفق به كسب ۱۵۹۰ امتیاز شد و به كالج‌ هاروارد رفت.

در هاروارد با استیو بالمر، شریك كاری آینده خود آشنا شد، همچنین كریستف پاپا دیمینزیو، دانشمند رایانه در هاروارد را ملاقات كرد. وی در دانشگاه در فكر برنامه‌های درسی نبود و بیشتر وقتش را به كار با رایانه‌های دانشگاه مشغول بود.

در سال ۱۹۷۵ بیل گیتس و پل آلن یك شركت نرم‌افزار رایانه‌ای تاسیس كردند. البته بیل در این باره با والدینش مشورت كرده بود و هنگامی كه آنها دیدند وی چقدر به تاسیس این شركت علاقه دارد، به حمایت مالی از او پرداختند.

زندگی در خانه ۱۲۵ میلیون دلاری‌
بیل گیتس اول ژانویه ۱۹۹۴ با ملیند افرنچ، دختری از دالاس تگزاس ازدواج كرد. این زوج ۳ فرزند دارند كه آخرین آنها ۶ ساله است.

خانه بیل، ساختمانی مدرن و دارای پناهگاه در كنار تپه‌ای مشرف به دریاچه واشنگتن است.

ارزش این خانه ۱۲۵ میلیون دلار و مالیات سالانه‌اش ۹۹۱ هزار دلار است. بیل گیتس یك مجموعه دار معروف است. او مجموعه‌ای از نوشته‌های لئوناردو داوینچی را در یك حراجی در سال ۱۹۹۴ با پرداخت ۳۱ میلیون دلار خرید.

بیل عاشق كتاب است و به كتابخوانی شهرت دارد. به ورزش هم علاقه دارد و گلف و تنیس بازی می‌كند. وی در فهرست ثروتمندان كه از سوی مجله فوربس منتشر می‌شود، از ۱۹۹۳ تا ۲۰۰۷ ثروتمندترین مرد جهان بود.

برگرفته از ایران ناز /ی

مطلب پیشنهادی

شریک زندگی هم می تواند همان شریک کاری شما باشد .

بسیاری افراد برای شراکت به دنبال شریک هایی از جنس دوست و … می گردند …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *