زبان انگلیسی را در منزل بیاموزید .

افرادی هستند که مشتاقند تا زبان کشور های دیگر را بیاموزند ولی وقت آن را ندارند تا به کلاسهای بیرون از منزل بروند .

فراگیری زبان انگلیسی و تقویت مهارت مکالمه زبان خارجی در منزل مانند هر روش دیگری مزایا و معایبی دارد. از جمله مزایای این روش آسانی و راحتی آن است. شما وقتی به صورت خودکار و در منزل به تقویت زبان می‌پردازید، فشار و استرس کلاس را روی خودتان احساس نمی‌کنید. با وجود این ویژگی‌های مثبت، اگر شما اراده و انگیزه فراگیری مستمر را نداشته باشید، قطعا این روش به در شما نخواهد خورد. در واقع اگر می‌بینید نمی‌توانید به تنهایی به یادگیری بپردازید، بهتر است کلاس را انتخاب کنید.

زبان انگلیسی را در منزل بیاموزید .

 

۱٫ متون انگلیسی را با صدای بلند بخوانید

خواندن کتاب ها و یا متون گوناگون به صورت آهسته ذهن شما را برای زبان انگلیسی تقویت می‌کند اما با وجود این، خواندن با صدای بلند برای شما بهتر است چرا که می‌تواند علاوه بر مغز، زبان شمارا برای بیان صحیح کلمات و عبارات در زبان انگلیسی تقویت کند. برای این کار می‌توانید از کتب گوناگون‌، شعر های مختلف و داستا‌های کوتاه مورد علاقه‌تان استفاده کنید و کلمات و عبارات آن‌هارا بلند بخوانید.

از مطالب و منابع ساده شروع کنید و سطح آن را آرام آرام افزایش دهید. در زمانی که برای تقویت مکالمه تمرین می‌کنید باید مطمئن شوید که کلمات را صحیح ادا می‌کنید. در خانه شما می‌توانید از اپلیکیشن های گوناگون برای چک کردن تلفظ خودتان استفاده کنید.

زبان انگلیسی را در منزل بیاموزید .

 


۲٫ یک مهمانی انگلیسی به صرف شام را میزبانی کنید.

یک مهمانی انگلیسی به صرف شام ترتیب دهید و دوستانتان که به زبان آشنایی دارند را در آن دعوت کنید. این مهمانی می‌تواند به صرف صبحانه و یا نهار هم ترتیب داده شود. وعده غذایی و نحوه پذیرایی آنچنان اهمیت ندارد. مهم این است که در این مهمانی همه به زبان انگلیسی صحبت کنند.

در این مهمانی سعی کنید غیر از صرف وعده غذایی چند بازی را نیز تدارک ببینید. به نمونه ای از این بازی ها اشاره می‌کنیم

بازی داستانو ادامه بده در این بازی یک نفر باید داستان را با گفتن عبارتی مانند یکی بود یکی نبود آغاز کند(البته به انگلیسی). نفر بعدی داستان را با عبارت دیگری ادامه می‌دهد مانند یک شاهزاده در کنار خانواده اش زندگی می‌کرد.

برای این که بازی جذاب‌تر دنبال شود می‌توانید تعداد خاصی از کلمات را در نظر بگیرید. مثلا اگر ۵ کلمه تعیین شود باید همه جمله‌شان را با ۵ کلمه تمام کنند. اگر کسی از این عدد بیشتر کلمه گفت، از بازی اخراج می‌شود.

بازی دیگری که می‌توان در این مهمانی انجام داد، سوال و جواب است. به دوستان خود بگویید که بر روی یک کارت سوالی را بنویسند. وقتی همه سوالاتشان را نوشتند، سوالات را داخل کاسه ای قرار دهید و به هم بزنید. سوالات را به صورت نا منظم بپرسید و پاسخ دهید.

زبان انگلیسی را در منزل بیاموزید .


۳٫ با دوستان خود چت کنید

چه راهی برای یادگیری زبان بهتر از یادگیری با همراهی دوستان است؟ می‌توانید به جای چت به وسیله کیبورد از طریق چت تلفنی و یا ویدئویی صحبت کنید. به این صورت می‌توانید زبان انگیسی را از طریق مکالمه فراگیرید. چنین تمرینی هم برای شما و هم برای دوستتان مناسب است.

یکی از بهترین نرم‌افزار های چت ویدئویی و یا صوتی اسکایپ(Skype) است. بعد از دانلود این نرم‌افزار آن را نصب کنید  و فرم عضویت را پر کنید و دوستان خودرا به مخاطبینتان اضافه کنید.

نرم‌افزارهای دیگری نیز مانند وایبر (Viber) و واتس اپ(Whats app) هستند که می‌توانید از طریق گوشی همراه خود با دوستانتان به چت بپردازید.

همه این نرم‌افزار ها نسخه گوشی و نسخه کامپیوتر دارند و می‌توانید از آن ها بهره ببرید.

زبان انگلیسی را در منزل بیاموزید .


۴٫ صدای خودرا ضبط کنید

ضبط کردن صدایتان به شما کمک می‌کند تا اشکالات تلفظی را رفع نمایید. برای ضبط صدا، شما می‌توانید از گوشی هوشمند، تبلت و یا لپ‌تاپتان استفاده کنید.

ساده بگیرید. قسمتی از کتاب، آهنگ، شعر و یا هر چیزی که دوست دارید را انتخاب کنید و از طریق ضبط صوت گوشیتان صدای خودرا ضبط کنید.

ضبط صدا قدم اول است. مرحله مهم بررسی صدای ضبط شده خودتان است. بررسی کنید که آیا کلمات را صحیح تلفظ کرده اید یا نه؟

ضبط صدای خودتان را ادامه دهید تا بتوانید قسمت مورد نظر را بی‌نقص بخوانید. بعد از آن می‌توانید از متن دیگری استفاده کنید که از لغات پیچیده تری بهره می‌برد.

 

زبان انگلیسی را در منزل بیاموزید .


۵٫ قسمت های مورد علاقه‌تان در فیلم های گوناگون را حفظ کنید

حتما شما هم فیلم‌هایی دارید که دوست داشته باشید آنها را بارها و بارها ببینید. لذت دیدن این فیلم ها زمانی بیشتر می‌شود که شما بتوانید بخشی از دیالوگ فیلم را صحیح تلفظ کنید انگار که شما نیز بخشی از این فیلم هستید. مانند بازیگر فیلم صحبت کنید و حرکات بدن او را نیز تقلید کنید.

شما همچنین می‌توانید از زیرنویس انگلیسی نیز برای درک بهتر بهره ببرید. برای پیدا کردن زیرنویس فیلم مورد نظر، آن را در موتور جستجوگر گوگل جستجو کنید.

زبان انگلیسی را در منزل بیاموزید .


۶٫ وبلاگ صوتی ایجاد کنید

وبلاگ صوتی جاییست که در آن شما می‌توانید پادکست های گوناگون از صدای خودتان منتشر کنید. شما می‌توانید در این پادکست ها درباره هر آنچه می‌خواهید صحبت کنید. مثلا می‌توانید درباره نظرتان راجع به یک فیلم بیان کنید، داستانی را به اشتراک بگذارید و یا به بیان دیدگاه‌ها و هر چیز دیگر بپردازید. زمانی که صدایتان را ضبط کردید، می‌توانید آن را در وبلاگ و یا صفحات اجتماعی خودتان به اشتراک بگذارید تا بقیه نیز بتوانند آن را بشنوند.

اگر دوست بومی انگلیسی زبانی دارید، از او درخواست کنید تا پادکست شمارا بررسی کند و اشکالاتتان را برایتان بازگو کند. در واقع دوست انگلیسی زبان شما می‌تواند به شما در تلفظ صحیح و بیان درست فراز و فرودها کمک کند و راه پیشرفت را به شما نشان دهد.

برای ایجاد یک وبلاگ صوتی با سرویس‌های وبلاگ ساز رایگان و یا شبکه های اجتماعی شروع کنید. پس از ایجاد وبلاگ، فایل‌های صوتی مدنظر خودتان را در آن آپلود کنید و به اشتراک بگذارید.

زبان انگلیسی را در منزل بیاموزید .

کلام آخر

اگر می‌خواهید به زبان انگلیسی مسلط شوید، کار فیزیکی کافی نیست. اگر به تواناییتان شک داشته باشید، حتما موفق نخواهید شد. بنابراین مثبت بیاندیشید و به خودتان باور داشته باشید. خودتان را با گفتن حرف‌هایی مانند داری بهتر میشی! و یا ایول تشویق کنید.

علاوه بر مثبت اندیشی و اعتماد به نفس، استمرار نیز مهم است. استمرار و تفکر مثبت چیزی است که شما را به سمت موفقیت پرتاب می‌کند.

همانطور که اشاره شد، برای یادگیری زبان انگلیسی شما باید به جنبه های فیزیکی، ذهنی و حسی توجه نمایید.

مهم تر از همه شما باید شاد باشید! در واقع باید شادی را در کنار یادگیریتان داشته باشید. اگر به همه این جنبه ها توجه کنید، به راحتی زبان انگلیسی را فرا می‌گیرید.

برگرفته از ستاره /ی

مطلب پیشنهادی

اضافه کردن وزن با روشهای مختلف

دغدقه برخی افراد کمبود وزنشان می باشد . برای این حال هم راه حلی داریم …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *