درمورد کاشت مژه چه می دانید ؟

روشهایی برای پرپشت نشان دادن مژه های ما وجود دارد که اکستنشن و کاشت می باشند :

تارهای کاشت طبیعی مژه از کجا می‌آیند؟

شاید این اولین سوالی باشد که در مورد این عمل جراحی در ذهنتان نقش می‌بندد. چیزی که در این زمینه باید بدانید این است که تارهای مژه از پوست بدن خود شما تأمین می‌شوند. موهای اهداکننده در واقع از پوست سر برداشت می‌شوند و در مناطقی مناسب از پلک جایگذاری می‌شوند. اما نکته مهم این است که این موها رفتار طبیعی مژه‌ها را نداشته و مانند محل زادگاهشان (پوست سر) رشد زیادی دارند. بنابراین شما باید برای داشتن یک ظاهر طبیعی هر ماه آنها را اصلاح کنید. البته این موضوع تا حد زیادی نیز به مهارت و ظرافت عمل پزشک شما بستگی دارد. به عبارت دیگر، پزشک باید تارهای مو را با دقت در محل مناسبی قرار دهد تا پیازهای مو بتوانند از الگوی رشد فولیکول‌های مژه تقلید کرده و رشد متناسب و طبیعی داشته باشند.

عمل کاشت مژه چگونه انجام می‌شود؟

معمولاً وقتی به جراحی‌های زیبایی فکر می‌کنیم یا تصمیم به انجام آنها می‌گیریم، دوست داریم تمام کم و کیف آنها را بدون ابهام دریابیم. این موضوع تا حد زیادی به ما اطمینان خاطر می‌دهد و در تصمیم‌گیری ما تأثیر بسزایی دارد. عمل کاشت مژه طبیعی نیز از این قاعده مستثنی نیست. پروتکل این جراحی به طور کلی شامل قرار دادن ۲۵ تا ۵۰ فولیکول مو در پلک‌های بالایی چشم است. که بسته به میزان مژه‌های موجود و اندازه و ‌تراکم آنها متفاوت است.

این روش معمولاً همراه با بیهوشی موضعی است و در مدت زمان ۲ ساعت انجام می‌گیرد. مهم‌ترین خطرات در مورد انجام این عمل شاید به ظاهر کم اهمیت‌تر از چیزی باشد که فکر می‌کنیم. مهم‌ترین خطر در مورد این جراحی، نحوه برداشت مو از منطقه اهداکننده است! جراح باید منطقه‌‌ای از پوست را انتخاب کند که هم نزدیک‌ترین جنس مو به مژه‌ها را داشته باشد و هم با ایجاد برش‌های ظریف ردی از این جراحی به جای نگذارد. در واقع اسکارها و برش‌ها در منطقه اهداکننده نباید به زیبایی موهای سر بیمار لطمه وارد کند.

درمورد کاشت مژه چه می دانید ؟

اگر تصمیم به انجام این جراحی دارید باید بدانید بخش مهمی ‌از نتیجه این عمل به خود شما بستگی دارد. جراح فقط می‌تواند مژه‌ها را در محل مناسبی با زاویه مناسب قرار دهد، فرم‌دهی و به اصطلاح فرکردن آنها وظیفه خودتان است. تعدادی از مژه‌های پیوندشده ممکن است به صورت شیب‌دار رشد کنند یا اصلا در جهت‌ ایده‌آل شما فرم نگیرند. همچنین احتمال دارد برخی از آنها بسیار کمرنگ‌تر از سایرین شوند یا نازک‌تر و ضعیف‌تر باشند. به هر‌ترتیب شما باید به این فولیکول‌های جدید کمک کنید تا در محیط پلک شما آموزش ببینند و مانند مژه‌های طبیعی در جهت صحیح رشد کنند.

نتایج نهایی کاشت مژه دائم

در هر عمل پیوند مو، ۳ تا ۴ روز اول موهای زائد در اطراف پیوند دیده می‌شوند که موضوع نگران کننده‌ای نیست. حتی در برخی موارد ممکن است تورم ملایمی‌ در پلک چشم مشاهده شود. همچنین درد و کبودی بوجودآمده ناشی از عمل، در یک هفته اول تا حد بسیار زیادی از بین می‌رود. ۳ تا ۵ روز بعد از انجام این جراحی می‌توانید به راحتی به انجام فعالیت‌های روزمره خود بازگردید. در مورد بخیه‌ها نیز باید گفت از نوع جذبی هستند که پس از عمل به مرور جذب بافت پلک خواهند شد و نیازی به مراجعه به پزشک برای خارج کردن آنها ندارید. اما نکته مهمی که باید بدانید این است که موهای پیوند شده، حدود ۲ هفته بعد شروع به ریزش کرده و پس از گذشت ۳ ماه مجددا رویش آنها آغاز می‌شود.

درمورد کاشت مژه چه می دانید ؟

هزینه و قیمت کاشت مژه دائمی

موضوع هزینه یکی از مهم‌ترین مسایل در زمینه کاشت مژه طبیعی است. در این خصوص باید گفت هزینه این جراحی زیبایی بستگی به وضعیت عمومی ‌مژه‌های شما، تعداد مژه‌های به کاررفته و نظر پزشکی است که برای انجام این عمل انتخاب کرده‌اید، دارد. این مورد به شخص شما هم بستگی دارد که انجام این عمل را برای خود ضروری می‌دانید یا نه! اما خبر خوب این است که با انجام این جراحی می‌توانید تا حد زیادی از شر مژه‌های مصنوعی و اکستنشن‌ مژه‌ خلاص شوید.

برگرفته از مجله ستاره/ی

مطلب پیشنهادی

کفش نوزاد گلدار

بازار کفش نوزاد در نقاط مختلف تهران بهمراه تصاویر مدل های متنوع از این محصول

بازار کفش نوزاد برای افرادی که به تازگی صاحب فرزند شده اند بسیار جذاب می …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *