اتاق خواب و نکاتی که در طراحی یک اتاق خواب باید رعایت شود

اتاق خواب مکانی برای آرامش و استراحت برای دوری از دغدغه های طی روز است .پس دکوراسیون آن باید به نحوی باشد که در آن حس آرامش و راحتی داشته باشیم، علاوه بر این زیبایی اتاق خواب شما در زیبایی منزل و جذابیت آن تاثیر بسزایی دارد .

اتاق خواب 1

دکوراسیون اتاق خواب و طراحی آن بسته به فضا و طراحی ساختمان کاملا شخصی میباشد . در اینجا سعی داریم نکاتی که در طراحی دکوراسیون اتاق خواب نیاز است تا رعایت شود را مورد بررسی قرار دهیم:

رنگ دیوار ها ، پرده ها ،تخت خواب، و وسایل و… اجزایی هستند که در زیبایی اتاق خواب تاثیر مستقیم دارند. اگر اتاقخواب شما کوچک است یا فضایی بسته و بدون پنجره دارد بهتر است از رنگهای تیره ه عنوان رنگ قالب استفاده نکنید و رنگهای تیره را کنار رنگهای روشن به کار ببرید تا فضا کوچکتر و تاریکتر دیده نشوند.

اتاق خواب 2

نحوی نورپردازی نکته ای پنهان اما حایز اهمیت است اگر دوست دارید اتاق شما مکانی پر از انرژی و درخشان باشد از نور هایی مستقیم استفاده کنید مثل لوستر،آباژور، چراغ های آویزان و…

اتاق خوا

اما اگر دوست دارید اتاقخواب شما مکانی دنج و آرامش بخش باشد و علاقه به نور زیاد ندارید میتوانید از نور های غیر مستقیم و پنهان استفاده کنید، مثل چراغ های توکار ،چراغ های دیوارکوب و…

 

اتاق خواب 4

اتاق خواب 5

اتاق خواب 6

 

سعی کنید همخوانی لازم بین کف پوش اتاق خواب و پرده ها و دیوار ها داشته باشید،میتوانید از مشتقات یک رنگ بهره بگیرید یا رنگهای مکمل را با اجزای اتاقخواب خود هماهنگ کنید.

 

اتاق خواب 7

اتاق خواب9

 

یکی از مواردی که در نگاه اول مورد توجه است،تخت خواب است سعی کنید تخت خواب را در بهترین مکان ممکن از فضای اتاق خواب قرار دهید. کنار تخت خود یک میز کوچک قرار دهید و آباژور را روی آن قرار دهید و فضای خالی آن را با وسایل تزیینی پر کنید.

منبع :

دکور مد

Save

Save

مطلب پیشنهادی

دکوراسیون خانه کوچک

دکوراسیون خانه کوچک و نکات مهمی که حتما باید بدانید

تزیین و دکوراسیون خانه کوچک می تواند چالش برانگیز باشد، اما با رعایت اصول دکوراسیون …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *