سریال ترکی

Rate this post

همانطور که میبینیم سریال های ترکی امروزه طرفداران زیادی را به خوداختصاص داده اند . و در میان این سریال های ترکی بعضی از آنها بسیار مشهورند . که در اینجا به چند نمونه از آنها که پرطرفدارترند اشاره می کنیم و خلاصه ای از آنها برای شما می نویسیم .

همچنین بخوانید :فال ماه های مختلف برای افراد مختلف

ترانه زندگی

سریال تلویزیونی «ترانه زندگی» یا «داستان زندگی» (Hayat Şarkısı) یک درام عاشقانه در مورد روابط پیچیده در یک خانواده است و در این میان شخصیت اصلی داستان برای نجات زندگی و ازدواج خود تلاش می کند.

 

سریال ترکی
ترانه زندگی

 

سریال ترکی
ترانه زندگی

 

سریال ترکی
ترانه زندگی

 

وی برای حل کردن مشکل و بازگرداندن زندگی اش به شرایط قبل یک کارآگاه خصوصی را استخدام می کند. این سریال رگه هایی از کمدی نیز را با خود دارد که از دیدن آن لذت خواهید برد.

 

نام او افسانه است

سریال تلویزیونی «اسم او افسانه است» (Adı Efsane) داستان یک بازیکن سابق بسکتبال را روایت می کند که مربیگری یک تیم بسکتبال دبیرستانی را بر عهده می گیرد. وی بعد از مرگ همسرش به مشروبات الکلی اعتیاد پیدا کرده و دو دخترش را به حال خود رها می کند.

 

سریال ترکی
نام او افسانه است

 

سریال ترکی
نام او افسانه است

 

سریال ترکی
نام او افسانه است

اما دوستانش برای کمک به او و بازگرداندش به زندگی خوب گذشته او را ترغیب می کنند که پیشنهاد مربیگری در تیم بسکتبال یک دبیرستان پسرانه را بپذیرد. این سریال با تمی نوجوانانه آغاز می شود اما همه گروه های سنی از دیدن آن لذت خواهند برد.

 

فی

 

سریال تلویزیونی «فی» (Fi) یکی از اولین سریال های اینترنتی معروف و پرتماشاگر کشور ترکیه به شمار می آید. در سال های اخیر سریال های تلویزیونی متعددی در بستر اینترنت به نمایش درآمدند اما هیچ کدام نه بازیگران مطرحی مانند «فی» داشتند و نه توانستند مانند این سریال بینندگان زیادی را به خود جلب کنند. فیلم داستان یک مرد روانشناس را روایت می کند که گذشته ی بدی دارد و به طور کلی شخصیتی زنباره است.

سریال ترکی
فی

 

سریال ترکی
فی

وی در زندگی اش همواره به دنبال بهترین چیزها بوده و پیدا کردن یک زن ایده آل و از هر جهت مناسب بدون این که مشکلی برای او پیش آید نیز از این قاعده مستتثنی نیست. در این میان یک دختر که نامزد دارد به هدف اصلی این مرد تبدیل شده و وی برای اغوای این دختر دست به هر کاری می زند.

همچنین بخوانید :اعتیاد به تلفن همراه و مقابله با آن

 

این شهر تو را تعقیب خواهد کرد

 

در سریال تلویزیونی «این شهر تو را تعقیب خواهد کرد» (Bu Şehir Arkandan Gelecek) داستان جوانی کارگر در یک کشتی را روایت می کند که به ورزش های رزمی، نبردهای خیابانی و بوکس علاقمند است. از این رو برای رسیدن به هدف خود به ورزش های رزمی روی می آورد.

سریال ترکی
این شهر تورا تعقیب خواهد کرد

 

سریال ترکی
این شهر تورا تعقیب می کند

دزدها فرمانروایان دنیا نخواهند بود

سریال تلویزیونی «دزدها فرمانروایان دنیا نخواهند بود» (Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz) یک سریال مافیایی با داستانی مهیج است. فیلم داستان مردی را روایت می کند که در دوران بچگی وارد دنیای زیرزمینی خلافکاران شده و خیلی زود به پدرخوانده دار و دسته ی گانگسترهای شهر تبدیل می شود.

سریال ترکی
دزدان فرمانروایان دنیا نخواهند بود

 

سریال ترکی
دزدان فرمانروایان شهرنخواهد بود

 

سریال ترکی
دزدان فرمانروایان شهر

البته وی با پدرخوانده های معمول دیگر تفاوت هایی دارد که با افزایش قدرتش، عدالت، مهربانی و کارهای خیرش بیشتر می شود. وی قصد دارد که از یک گانگستر خطرناک به یک تاجر آبرومند تبدیل شود اما افراد مافیا و افرادی در دولت او را به حال خود رها نمی کنند. گفته می شود که این سریال از روی داستان واقعی مردی به نام سدات پکر که رهبر مافیا بوده ساخته شده است.

 

اتاق شماره:۳۰۹

سریال « اتاق شماره:۳۰۹» داستان یک دختر جوان دلشکسته به نام لاله را روایت می کند که نامزدش او را به حال خود رها می کند. مادرش از شرایط دخترش ناراحت است و می خواهد که او با یک دکتر جوان به نام اونور نامزد کند. اونور یک تاجر جوان است که در شرکت پدربزرگش کار می کند.

سریال ترکی
اتاق ۳۰۹

پدربزرگش از دنیا رفته و وصیت کرده که تمامی ثروت او به هر یک از نوه هایش خواهد رسید که زودتر ازدواج کرده و صاحب فرزند شود. از این رو مادر اونور نیز قرار گذاشته که یک دختر جوان را به عقد پسرش دربیاورد.

سریال ترکی
اتاق ۳۰۹

بدین ترتیب این دو شخصیت با نام های اونور اشتباه گرفته شده و لاله با اونور دوم ملاقات می کند و پس از مدتی لاله می فهمد که باردار است ولی اونور او را تحویل نگرفته و فکر می کند که وی به دنبال ثروت اونور است.

سریال ترکی
اتاق ۳۰۹

لاله که دختر مغروری است از این اتهامات سخت آزرده شده و تصمیم می گیرد که تنهایی به راه خود ادامه دهد اما بزودی اونور متوجه واقعیت ماجرا می شود.

 

بی باک و زیبا

سریال تلویزیونی «بی باک و زیبا» (Cesur ve Güzel) داستان مردی جوان را روایت می کند که قصد دارد زندگی دزدیده شده ی پدرش را به او بازگرداند.

سریال ترکی
زیبا و بی باک

 

سریال ترکی
زیبا و بی باک

در سفر خود به سمت شهری که فرد مسبب بدبختی پدرش در آن اقامت دارد با زنی روبرو می شود که اسبش به سمت یک پرتگاه در حال حرکت است و خیلی زود متوجه می شود که این دختر همان کسی است که وی قصد انتقام از او را دارد.

 

عروس استانبول

 

سریال تلویزیونی «عروس استانبول» (Istanbullu Gelin) بر اساس یک داستان عاشقانه واقعی بین یک مرد جوان از خانواده ای اصالتاً روستایی که به اصول خانوادگی شدیدا پایبند است و دختری هنرمند که زندگی مدرنش همراه با آزادی مطلق بوده ساخته شده است.

سریال ترکی
عروس استامبول

اوزجان دنیز بازیگر و خواننده مشهور ترک در این فیلم نقش اول فیلم که یک تاجر جوان است را روایت می کند که خانواده اش توسط مادرش که یک زن معتقد به آداب و سنت های قدیمی است اداره می شود.

 

سریال ترکی
عروس استامبول

 

دختر و پسر جوان در شهر استانبول با هم آشنا شده و بدون رضایت خانواده ی پسر با هم ازدواج می کنند. وی عروس جوان را با خود به عمارت قدیمی اش می آورد و بزودی تفاوت های فرهنگی مشکل آفرین می شوند.

 

تو وطن منی

سریال تلویزیونی «تو وطن منی» (Vatanım Sensin) در مورد داستان حمله ی یونان در سال ۱۹۱۹ به ترکیه است که در آن زمان یک فرمانده ترک به نام سودت که به شدت عاشق سرزمین مادری اش است برای یک ماموریت سری در مورد تسلیم شدن غیرواقعی و عبور از خطوط نظامی یونانی ها داوطلب می شود.

سریال ترکی
تووطن منی

 

در این میان زن او که از واقعیت ماجرای ماموریت شوهرش اطلاع ندارد گمان می کند همسرش مرتکب خیانت به کشور شده و در نتیجه از او جدا می شود.

سریال ترکی
تو وطن منی

ماموریت سری سودت باعث ویران شدن زندگی خانوادگی اش می شود اما اکنون به نیروهای مقاومت پیوسته و باید حملات نیروهای یونانی را متوقف کرده و شهر ازمیر را از آن ها بازپس بگیرد. وی همچنین برای بدست آوردن دوباره اعتماد همسر و بازگرداندن او نزد خود تلاش می کند.

 

بازگشت: طغرل

سریال تلویزیونی «بازگشت: طغرل» (Diriliş – Ertuğrul) که یکی از سریال های تاریخی موفق ترکیه یه شمار می آید بر اساس زندگی واقعی یکی از سلاطین سلجوقی به نام ارتوگرول قازی در قرن سیزدهم میلادری ساخته شده است.

سریال ترکی
طغرل
سریال ترکی
طغرل

وی پدر عثمان قازی موسس امپراطوری عثمانی است. این سریال با بودجه یا سرسام آور ساخته شده و با استفاده از بازیگران مطرح سریالی تاریخی، سیاسی و اکشن شکل گرفته که از تماشای آن لذت خواهید برد.

 

همچنین بخوانید :انسانهای فوق العاده

درون

سریال تلویزیونی «درون» (İçeride) سریالی پرپیچ و خم و پیچیده است که داستان آن از فیلم معروف «رفتگان» (The Departed) الهام گرفته شده است اما تفاوت های زیادی با داستان این فیلم شناخته شده دارد که با تماشای آن خود متوجه ماجرای جالب آن خواهید شد.

سریال ترکی
درون

گناه فاطما گل چیست؟ (در ایران: فاطمه گل)

 

داستان درباره دختری به نام فاطما است که مورد هتک حرمت گروهی پسر پولدار قرار می‌گیرد و پس از این حادثه اتفاق های زیادی برای او می افتد. این مجموعه برگرفته از یک کتاب است. برن ساعات نقش فاطمه گل و انجین اکیورک نقش کریم را بازی می کنند.

سریال ترکی
فاطما گل

 

سریال ترکی
فاطماگل

 

بازی سکوت

 

وکیلی تازه کار و در حال پیشرفت با تهدید بزرگی روبه رو می شود. دوست دوران کودکی او تهدید می کند که راز بزرگی از گذشته او را برملا خواهد کرد . در این مجموعه مرات ایلدیریم و اسیل انور نقش آفرینی می کنند.

سریال ترکی
سکوت

 

سریال ترکی
سکوت

 

دیریلیش: ارطغرل

 

داستان تاریخی ارطغرل قاضی پدر عثمان، بنیان گزار سلسله عثمانی است. در این مجموعه عثمان سیرگود، انجین آلتان دیوزیاتان وگوکان کاراچیک نقش آفرینی می کنند.

سریال ترکی
ارطغرل

 

سریال ترکی
ارطغرل

ازل

 

داستان مردی است که دوستان مورد اعتماد و زنی که دوستش دارد به او خیانت می کنند و دست به انتقام جویی می زند. در این مجموعه کنعان ایمیرزالی اوغلو نقش اصلی «ازل»را ایفا می کند.

سریال ترکی
ازل

 

سریال ترکی
ازل

قرن باشکوه (در ایران: حریم سلطان)

 

سال ۱۵۲۰٫ ماجرای دربار سلطان سلیمان از شاهان عثمانی و نزدیکانش .در این مجموعه مریم اوزرلی، خالد ارگنچ، وحیده پرچین، نباهت چهره، نور فتاح‌اوغلو، اوکان یالابیک، سلما ارگچ، محمد گونسور، پلین کاراهان نقش آفرینی کردند.

سریال ترکی
حریم سلطان

 

سریال ترکی
حریم سلطان

سریال عشق ممنوع

 

سریال بر گرفته از رمان عشقِ ممنوع اثر خالد ضیاء ساخته شده‌است. عدنان که یازده سال پیش همسرش را از دست داده بازنی جوان تر از خود ازدواج می کند .

سریال ترکی
عشق ممنوع

 

سریال ترکی
عشق ممنوع

این ازدواج ماجراهایی را در پی دارد.در این مجموعه کیوانچ تاتلیتوغ، برن ساعت، نباهت چهره ،سلجوق یونتم، زرین تکیندور، هازل کایا و نور آیسان نقش افرینی می کنند.

 

عشق سیاه

کارگردانی عشق سیاه را هیلال سرال بر عهده دارد. از بازیگران این سریال به بوراک ازچویت، نسلیهان آتاگل و زرین تکیندور می توان اشاره کرد.

سریال ترکی
عشق سیاه

داستان این سریال درباره کمال یک مهندس معدن است.او برای به دست آوردن روزی خودش به همراه کارگرانش در اعماق زمین در حال تلاش و جدال است.کمال فقیر است ولی غرور زیادی دارد.

روزی او دختری به اسم نیهان رو از خطر غرق شدن نجات میدهد و به این ترتیب با او آشنا می شود و زندگیش تغییر می کند.

 

کارادایی

 

داستان خانواده ی کارا است که به دلیل زندانی شدن نظیف کارا به اتهام قتلی که مرتکب نشده، خانواده ی او کاملا بهم می ریزد. در این مجموعه کارگردان اولوچ بایراکتار است. کنعان ایمیرزالی اوغلو، برگزار کورل؛چتین تکیندور نقش های اصلی را ایفا می کنند.

سریال ترکی
کارادایی

برگرفته از برترینها /ی

مطلب پیشنهادی

چند کتاب برای اهل مطالعه

Rate this post کسانی که اهل مطالعه کتابهای داستانی می باشند از خواندن کنتابهای زیر …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *