درباره برند معروف پوما چه می دانید ؟

برند ها و مارک های معروفی در اطراف ما وجود دارند که برخی از آنها برای ما آشنا ترند ، مارک پوما نیز جزو دسته های پرطرفدار می باشد.

پوما (PUMA) یکی از برجسته‌ترین برندهای تولید کفش، پوشاک و لوازم ورزشی در جهان است. این شرکت چند ملیتی سابقه زیادی در تولید کفش‌های ورزشی دارد و محصولات آن مورد علاقه بسیاری از ورزشکاران معروف جهان است. سه برند PUMA ،COBRA Golf و Dobotex زیرمجموعه‌های گروه تولیدی پوما هستند.
شرکت پوما محصولات خود را در بیش از ۱۲۰ کشور جهان عرضه می کند و بیش از ۱۳ هزار کارمند در سراسر دنیا دارد. دفتر مرکزی کمپانی پوما در شهر Herzogenaurach آلمان واقع شده است.
کمپانی پوما همکاری هایی را به عنوان اسپانسر با تیم ملی ایران نیز داشته است. این کمپانی آلمانی در جام جهانی ۱۹۹۸ فرانسه، بازی های آسیایی ۱۹۹۸ و جام جهانی ۲۰۰۶ آلمان حامی تیم ملی فوتبال ایران بوده است.

تاریخچه و روند شکل گیری برند پوما

در سال ۱۹۲۴ دو برادر به نام های رودولف داسلر و آدولف داسلر کارخانه تولید کفشی به نام کارخانه کفش سازی برادران داسلر را در آلمان راه اندازی کردند. ابتدا این کارخانه به تولید دمپایی و کفش های کار پرداخت ولی بعد از زمان اندکی با توجه به نیاز روز بازار به تولید کفش های ورزشی پرداخت.
درباره برند معروف پوما چه می دانید ؟
اولین موفقیت کمپانی تولید کفش‌های ورزشی برادران داسلر به المپیک زمستانی ۱۹۲۸ آمستردام مربوط می شود. بیشتر ورزشکاران موفق آلمانی از کفش‌های برادران داسلر استفاده کرده بودند.در سال های بعد نیز بسیاری از ورزشکاران موفق دنیا از کفش های داسلر در مسابقات جهانی استفاده کردند که باعث محبوبیت کفش های ورزشی داسلر شد.
در سال ۱۹۴۸ بین برادران داسلر اختلافاتی پدید آمد که موجب جدایی دو برادر و از هم پاشیدن کارخانه کفش سازی شد. آدولف با تاسیس کارخانه کفش سازی خود بنیانگذار برند آدیداس شد، اما رودولف شرکت کفش سازی خود را به نام رودا تاسیس کرد.
درباره برند معروف پوما چه می دانید ؟
رودولف پس از مدتی نام شرکت خود را به پوما (نوعی یوزپلنگ بومی قاره آمریکا که به دلیل سرعت بالایش بسیار معروف است) تغییر داد و به این ترتیب کمپانی پوما تشکیل شد.
اولین کفش ورزشی پوما در سال ۱۹۴۸ و با نام اتم تولید شد و پس از آن کفش های ورزشی با عنوان های سوپر اتم و برزیل توسط پوما تولید شد.
پوما در سال ۱۹۸۶ وارد بازار سهام شد و از آن پس در فهرست بورس‌های فرانکفورت و مونیخ قرار گرفت. در می ۱۹۸۹، آرمین داسلر، پسر رودلف، و جرد داسلر با فروش ۷۲ درصد از سهام خود در پوما به شرکت سوئیسی کوسا لیبرمن موافقت کردند. در آوریل ۲۰۰۷، شرکت فرانسوی کرینگ خرید ۲۷ درصد از سهام پوما را اعلام کرد که مسیر این شرکت برای خرید کامل پوما را هموار می‌کرد. از آن سال، کرینگ ۶۲٫۱ درصد از سهام پوما را خریداری کرد اما به رغم مالکیت عمده سهام، پوما همچنان شرکتی مستقل باقی‌مانده‌است. در حال حاضر کرینگ سهام دار عمده شرکت پوما است و بیش از ۸۵ درصد از سهام این شرکت را در اختیار دارد.
در سال ۲۰۰۴ شرکت فراری با پوما قراردادی امضا کرد و این شرکت را به عنوان تامین کننده رسمی کفش ها و پوشاک و لوازم مورد نیاز رانندگان فرمول یک خود انتخاب کرد. این همکاری تبلیغ بسیار خوبی برای برند پوما در سراسر جهان بود.
در جام جهانی ۲۰۰۶ آلمان پوما اسپانسر رسمی ۱۲ تیم از ۳۲ تیم شرکت کننده در جام جهانی بود. در بین  این ۱۲ تیم, تیم ملی فوتبال ایتالیا که فاتح این رقابت ها بود نیز حضور داشت و این موفقیت بزرگی برای کمپانی پوما محسوب شد.
این تولید کننده لوازم ورزشی تا کنون حمایت از بسیاری از تیم ها و ورزشکاران موفق در المپیک ها و بازی های جام جهانی برعهده داشته است.

برند پوما اسپانسر کدام تیم ها و ورزشکاران است؟

پوما حامی مالی ورزشکاران سرشناسی مانند پله، اوزبیو، یوهان کرایُف، دیگو مارادونا، لوتار ماتئوس، کنی دالگلیش، دیدیه دشان، زلاتان ابراهیموویچ، سرخیو آگوئرو ، سسک فابرگاس ، مارکو رویس ، جانلوئیجی بوفون و ماریو بالوتلی بوده‌است.
در حال حاضر این کمپانی آلمانی حامی مالی سریع ترین مرد جهان یعنی یوسین بولت (اوسین بولت) دونده جامائیکایی است که دارنده ۶ مدال طلای المپیک می باشد.
درباره برند معروف پوما چه می دانید ؟
در سال ۲۰۱۴ برند پوما به طور رسمی اسپانسر باشگاه آرسنال انگلستان شد. همکاری با باشگاه آرسنال موقعیت بسیار خوبی برای پوما بود تا نام تجاری خود را جهانی کند و  محصولات خود را در جهان به نمایش درآورد و به نوعی از شهرت باشگاه آرسنال سود ببرد. همکاری پوما و آرسنال همچنان ادامه دارد و پوما برای تبلیغات خود از بازیکنان آرسنال و نام این باشگاه استفاده می کند.
درباره برند معروف پوما چه می دانید ؟
پوما حامی مالی باشگاه بورسیا دورتموند آلمان و  انجمن فوتبال ایتالیا نیز هست.

مدیریت کمپانی پوما

تا این جا با تاریخچه و فعالیت های شرکت پوما آشنا شدیم ولی شاید خالی از لطف نباشد که بدانیم که این کمپانی موفق توسط چه کسانی مدیریت می شود و با این مدیران موفق آشنا شویم.
BJORN GULDEN: مدیر اجرایی پوما
گولدن از سال ۲۰۱۳ تا کنون مدیر اجرایی شرکت پوماست. او تجربه ای ۲۰ ساله در صنعت کالاهای ورزشی دارد.
درباره برند معروف پوما چه می دانید ؟
MICHAEL LAMMERMANN: مدیر ارشد امور مالی پوما
همکاری لامرمن از سال ۱۹۹۳ با پوما آغاز شده است، او از سال ۲۰۱۳ مسئول امور مالی و حقوقی پوماست.
درباره برند معروف پوما چه می دانید ؟
LARS SORENSEN: مدیر عامل پوما
لارس سورنسن در سال ۲۰۱۳ به برند پوما پیوست و  او قبل از همکاری با پوما از مدیران ارشد آدیداس بوده است.

درباره برند معروف پوما چه می دانید ؟

برند پوما و ریحانا (FENTY PUMA by Rihanna)

همکاری ریحانا و برند پوما از سال ۲۰۱۴ آغاز شده است. ریحانا به عنوان سفیر جهانی شناخته می شود، ریحانا به عنوان ایده پرداز در طراحی محصولات پوما مشارکت دارد و ریحانا با پوما در بخش تولید محصولات کلاسیک و  همچنین ایده برای تولید محصولات جدید همکاری می کند. ریحانا محور اصلی در تبلیغات پوما است و به همراه یوسین بولت و سرخیو آگوئرو در رخدادهای پوما حضور دارد. همچنین در تولید برنامه های تبلیغاتی _ آموزشی پوما (تناسب اندام و برنامه های آموزشی ورزشی) حضور دارد.
درباره برند معروف پوما چه می دانید ؟
گولدن، مدیر عامل پوما درباره همکاری پوما و ریحانا می گوید: همکاری با ریحانا یک موفقیت بزرگ برای پوما محسوب می شود و در کنار فعالیت های این شرکت در تولید لوازم ورزشی آقایان, حضور ریحانا باعث تقویت پوما در تولید تجهیزات ورزشی بخش بانوان می شود.
ریحانا نام خانوادگی خود یعنی فنتی را بر روی محصولات مشترکش با پوما گذاشت و به این ترتیب برند FENTY PUMA خلق شد.
درباره برند معروف پوما چه می دانید ؟
محصولات فنتی پوما از محبوبیت ویژه ای در بین جوانان و نوجوانان در سراسر دنیا برخودار است. FENTY PUMA محصولات متنوعی دارد که کفش های این برند از شهرت زیادی برخوردار است
سلنا گومز نیز دیگر سفر جهانی پوماست که در سال ۲۰۱۷ همکاری خود با پوما را آغاز کرده است.
 درباره برند معروف پوما چه می دانید ؟
برند پوما در ایران نیز نمایندگی رسمی دارد و شما می توانید به راحتی از این نمایندگی ها خرید کنید.
فعالیت های برند پوما از سال ۱۹۲۴ به طور رسمی آغاز شد و در طی این سال ها توانست موفقیت های چشمگیری به دست آورد و از موفق ترین برندهای تولیدات ورزشی دنیا باشد. کفش های ورزشی این برند موفق از محبوبیت زیادی برخوردار است و بسیاری از مردم جهان از جمله جوانان خواهان استفاده از محصولات پوما هستند.
برگرفته از ستاره /ی

مطلب پیشنهادی

چه کنیم تا مژه های پرپشتی داشته باشیم

بسیاری از بانوان برای داشتن چشمانی زیبا تلاش می کنند یکی از خصوصیت های چشمان …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *