نور پردازی در دکوراسیون منزل چه اصول و قاعده ای دارد ؟

Rate this post

در طراحس دکوراسیون منزل مبحث نور پردازی یکی از مهمترین و تاثیر گذارترین عموانل در طراحی دکوراسیون است.

نور پردازی به راحتی حال و هوای محیط و تاثیرات آن را تغییر می دهد . برای مثال نور پردازی وقتی به درستی و اصولی انجام نشود باعث می شود فضا دلگیر و کسل کننده شود همچنین ممکن است محیط را کوچکتر از آنچه که هست نشان دهد .

در صورتی که اگر قواعد و قانون های نور پردازی به خوبی در فضای مورد نظر رعایت شود حس خوبی به افراد منتقل خواهد کرد و دکوراسیون آنجا را چشم نواز و آرامش بخش می کند.

نور پردازی 0000

نکات کلیدی در نور پردازی وجود دارند که در این مطلب به بررسی چند مورد از آنها خواهیم پرداخت .

بهنر است برای نور پردازی به خوبی شرایط فضای مورد نظر را بررسی کنیم .

نور پردازی 76767

اگر شما خانه ای با سبک کلاسیک دارید و بیشتر وسایل شما هم از این سبک تبعیت می کنند بهترین گزینه برای نور پردازی استفاده از لوستر است .لوستر های زیادی در بازار با سبک کلاسیک موجود است ، شما با بررسی کافی از اتاق خود و فضای موجود می توانید از لوستر استفاده کنید مثلا اگر فضای زیاد و گسترده دارید میتوانید از یک لوستر بزرگ در مرکز استفاده کنید یا از چند لوستر برای نور پردازی استفاده کنید .

اما اگر فضای شما خیلی بزرگ نیست از لوستر های کوچک تر استفاده کنید .

نور پردازی 999

اگر مبل های خانه شما از سبک های قدیمی اروپایی پیروی می کنند بهترین وسیله برای نورپردازی آنجا چراغ های شیشه ای و رنگی هستند .که فضای اطراف را بسیار زیبا می کنند . اما اگر دکوراسیون خانه ی شما سبکی مدرن و جدید دارد باید بدانید که طراحان توصیه می کنند که در دکوراسیون های مدرن بهترین نحوی نورپردازی به صورت مخفی و غیر مستقیم است شما می توانید از لوستر هایی که برای سبک مدرن طراحی شده اند استفاده کنید . یا هالوژن ها را برای نور دهی بیشتر استفاده کنید .

منبع : دکور مد 

 

مطلب پیشنهادی

تزیین دیوار اتاق کودک با فوم

تزیین دیوار اتاق کودک با فوم بهمراه تصاویر طرح های مختلف مرتبط

Rate this post تزیین دیوار اتاق کودک با فوم بر اساس سلیقه هرفردی صورت می …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *