ماسک موز و خواص آن

یکی از ماسک هایی که باعث لطافت پوست شما می شود و در اکثر آشپز خانه ها وجود دارد .برای تهیه ماسک موز ابتدا یک موز رسیده را به همراه پوست آن میکس کنید و به صورت پوره در آورید سپس یک قاشق چای خوری عسل به آن اضافه کنید و به خوبی مخلوط کنید .
اجازه دهید تا دمای آن با دمای اتاق یکی شود سپس با کمک فرچه آن را روی پوست خود بمالید و اجازه دهید تا به مدت ۳۰ الی ۴۵ دقیقه روی پوست شما استراحت کند. بعد از آن با کمک آب سرد صورت خود را بشویید .

موز یریر
ماسک موز را به صورت دیگری هم استفاده میکنند که بیشتر مناسب پوست های چرب و آکنه دار است به این صورت که سه قاشق غذاخوری ماست و دوقاشق جوانه گندم و یک قاشق چای خوری عسل به موز پوره شده اضافه می کنند .این ماسک هم مثل ماسک قبلی به مدت ۳۰ الی ۴۵ دقیقه باید روی پوست بماند و بعد از آن با آب سرد شستع شود .
اگر پوست صورت شما شل شده و یا در سطح پوست خود منافظ باز دارید از ماسک سرکه سیب و جوانه کندم استفاده کنید این ماسک فواید بسیاری برای پوست دارد از جمله باعث درخشندگی پوست و سفت شدن آن می شود و از ایجاد آکنه و جوش جلوگیری می کند و منافذ باز پوست شما را به مرور زمان می بندد ، همچنین ضد چروک است.

موز یلری

برای حفط رطوبت پوست و طراوت آن بهترین ماده شیر است شما میتوانید به کمک ماسک شیر و جونه گندم پوست خود را از خشکی محفوظ کنید .

ماسک جو دو سر و ماست یکی از ماسک های پوست صورت است که در کشور های زیادی استفاده شده و توسط دکتران و متخصصان پوست به افراد پیشنهاد می شود .

موز سیسیب

برای تهیه این ماسک ابتدا یک لوان آب را روی حرترن قرار دهید هنگامی که به جوش آمد ۵ قاشق جو دو سر به آن اضافه کنید و به مدت ۳ دقیقه هم بزنید .و از روی حرارت بردارید هنگامی که خنک شد یک قاشق غذاخوری ماست به آن اضافه کنید ، یک قاشق چای خوری عسل و یک سفبده تخم مرف اضافه کرده و خوب به هم بزنید ت مواد با هم مخلوط شوند . یک لایه از این ماسک را به مدت ۱۵ دقیقه روی پوست قرار دهید و بعد از ۱۵ دقیقه با آب ولرم بشویید .این ماسک خاصیت لایه برداری خوبی دارد و به عنوان یک لایه بردار هم می توان استفاده کرد.

منبع : دکور مد

 

مطلب پیشنهادی

طلا جواهر 0

۱۰۰ مدل طلا جواهر ی که امروزه بیشترین طرفداران را دارند

طلا جواهر برای زنان از جذابیت بالایی برخوردار می باشد و بانوان از داشتن و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.