قوانینی برای لایه ای بودن لباس ها

برای تنوع بخشیدن و تغییر سبک لباسهایتان می توانید چند لباس را بر روی یکدیگر بپوشید و آنها را با یکدیگر تنظیم کنید به این حالت لباس پوشیدن لباس پوشیدن لایه ای می گویند که مردان از آن زیاد استفاده می کنند .

 

لایه ای

همچنین بخوانید :ست شدن لباس + ترکیب رنگ و هارمونی رنگ برای لباس

لایه ای

قانون ۱: ۳ لایه لباس کافی ست

درست است، شما می توانید چند لایه لباس را روی هم بپوشید اما آیا می دانید که اگر در این کار زیاده روی کنید، نتیجه ای برعکس خواهید گرفت؟!

لایه ای
در واقع شما نباید بیش از سه دست لباس را روی هم بپوشید. پوشیدن ۴ دست لباس یا بیشتر، نه تنها اندام شما را چاق و بدقواره نشان می دهد بلکه حرکت دادن دست ها را هم برایتان مشکل می سازد. بنابراین ایده آل ترین مقدار، ۳ دست لباس است.

قانون ۲: از پارچه های گوناگون استفاده کنید

لایه ای
یکی از راههایی که شما می توانید به لایه های لباس تان تنوع دهید، استفاده از جنس های مختلف پارچه است. به عنوان مثال لباسی از جنس پشم را به همراه لباسی کتان یا بافتنی به تن کنید. با تنوع دادن پارچه هایی که به تن می کنید، لایه های لباس تان نیز بیشتر به چشم می آید.

 

قانون ۳: لباس های نازک را اول و لباس های ضخیم تر را روی آن بپوشید

لایه ای
در لایه ای لباس پوشیدن اول باید لباس های نازک را به تن کرد، سپس لباس های ضخیم تر را روی آن پوشید. حتما شما هم این قانون را از قبل می دانید اما ما تنها برای یادآوری آن را تکرار کرده ایم. یکی از فواید این کار این است که شما در زمان هایی که احساس گرما می کنید، به راحتی می توانید لباس رویی تان را که ضخیم تر است، از تن تان در آورید یا که دکمه های آن را باز بگذارید اما اگر لباس ضخیم تر را زیر دیگر لباس هایتان به تن کنید، با در آوردن لباس های نازک تر، تفاوت چندانی احساس نخواهید کرد.

لایه ای
قانون ۴: هر لباسی که به تن می کنید باید مناسب تن تان باشد

درست است که در لایه ای لباس پوشیدن، هر لباس خیلی به چشم نمی آید اما شما باید لباس هایتان را به گونه ای انتخاب کنید که هر کدام به تنهایی در تن تان زیبا و جذاب باشد. اگر یکی از لباس هایی که به تن کرده اید، به تنهایی روی اندام تان زیبا نیست، بهتر است که دور آن را خط بکشید. به زمانی فکر کنید که گرم تان شده یا به فضایی سرپوشیده رفته اید و مجبورید که لباس هایتان را کم کنید، آنوقت آیا از این که لباسی نامناسب به تن کرده اید، شرمنده نخواهید شد؟

لایه ای

بنابراین هنگام انتخاب هر کدام از لباس هایتان این سوال را از خودتان بپرسید: «آیا این لباس به تنهایی در تن من زیبا خواهد بود؟» اگر جواب شما مثبت است، آنوقت به سراغ لباس بعدی بروید.

همچنین بخوانید :لباس مجلسی بلند زنانه و دخترانه به همراه تصاویری از محصولات برند ها و مارک های معروف

قانون ۵: از رنگ های متضاددر لایه ای پوشیدن  بپرهیزید

آیا تا به حال به لباس دلقک ها دقت کرده اید؟ یکی از عواملی که آنها را خنده دار جلوه می دهد، لباس های رنگارنگی است که به تن می کنند. از آنجا که شما نیز چندین دست لباس به تن می کنید باید در انتخاب رنگ آنها نهایت دقت را به کار گیرید. به عنوان مثال از پوشیدن لباس هایی با رنگ های متضاد خودداری کنید. شاید پوشیدن رنگ های متضاد گاهی زیبا به نظر آید، اما همیشه اینگونه نیست و ممکن است که توی ذوق بزند.

لایه ای
بنابراین نکته ای که باید به آن دقت کنید این است که رنگ ها را ساده انتخاب و به جای آن، همانطور که در بالا گفته ایم، از جنس های مختلف پارچه برای ایجاد تنوع استفاده کنید.

قانون ۶: در پوشیدن پارچه های طرح دار بصورت لایه ای افراط نکنید

آقایان به پارچه های طرح دار علاقه زیادی دارند اما زمانی که بحث لایه ای لباس پوشیدن مطرح می شود، باید کمی محتاط تر عمل کنند زیرا پارچه های طرح دار، زمانی که روی هم قرار می گیرند، جذابیت خود را از دست می دهند و ظاهر را شلخته و نامرتب می سازند. بنابراین زمانی که یکی از لباس هایتان را طرح دار انتخاب می کنید، بهتر است که باقی ساده باشد.

لایه ای

لایه ای

 

قانون ۷: از اکسسوری استفاده کنید

جذابیت اکسسوری ها را از یاد نبرید. شال گردن، کلاه، دستمال جیبی، کراوات و… می تواند به ظاهر شما زیبایی بیشتری بخشند و تمرکز چشم ها را از لباس، به صورت شما بکشانند. بنابراین تصور نکنید که با چند لایه لباس پوشیدن دیگر احتیاجی به اکسسوری ندارید، اکسسوری ها در هر شرایطی برای جذابیت بیشتر به کمک شما می آیند.

لایه ای

قانون ۸: در انتخاب رنگ سفید دقت کنید

معمولا آقایانی که در محیط اداری هستند و مطمئن اند که لباس شان کثیف نمی شود، لباسی سفید به تن می کنند. بنابراین اگر شما هم می خواهید که یکی از لباس هایتان سفید باشد، بهتر است که در مورد تمییزی آن اطمینان حاصل کنید، در غیر این صورت توی ذوق می زند.

لایه ای
علاوه بر آن، بهتر است که لباس سفید را به همراه لباس های تیره تر به تن کنید تا با ایجاد تضاد، بیشتر به چشم آیند.

قانون ۹: لباس های زیری را داخل شلوارتان بگذارید

زمانی که چند دست لباس را روی هم می پوشید، بهتر است که لباس های زیرین را توی شلوارتان قرار دهید تا از شلختگی در آیند. برخی از آقایان ترجیح می دهند که این کار را نکنند اما این تنها در شرایطی است که بخواهید ظاهری غیر رسمی یا به بیان دیگر، به سبک خیابانی، تیپ بزنید. اما در غیر این صورت پیشنهاد ما به شما این است که تنها لایه آخر لباس تان را روی شلوارتان بیاندازید تا مرتب و تمییز به چشم آیید.

برگرفته از برترینها /ی

 

مطلب پیشنهادی

کفش نوزاد گلدار

بازار کفش نوزاد در نقاط مختلف تهران بهمراه تصاویر مدل های متنوع از این محصول

بازار کفش نوزاد برای افرادی که به تازگی صاحب فرزند شده اند بسیار جذاب می …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *