رژيم لاغري سالم و اصول کاهش وزن بدون صدمه زدن به بدن چگونه است؟

رژيم لاغري بسیاری در مجله ها و شبکه های اجتماعی و حتی اینترنت موجود است . که هر کدام روش و مدت خاص خود را برای کاهش وزن فرد مشخص می کنند .

رژيم لاغري 24
رژيم لاغري

رژيم لاغري برای افرادی که قصد کاهش وزن دارند باید ابتدا به پزشک تغذیه مراجعه کنند .

زیرا افزایش وزن و چاقی ممکن است عوامل مختلفی داشته باشد عواملی چون دیابت ، افسردگی و بیماری های هورمونی و… باشد .که باید با انجام آزمایش و درمان بیماری که سبب چاقی فرد شده درمان شود و سپس در صدد درمان چاقی بر آمد .

رژيم لاغري 233
رژيم لاغري

فردی که دچار اضافه وزن و چاقی است بعد از داشتن سلامت اولیه برای آغاز درمان و رژیم غذایی ابتدا باید فعالیت روزانه خود را افزایش دهد . یعنی فعالیت های بدنی و سوخت و ساز بدن خود را بالا ببرد . درست است که ورزش خوب است اما فعالیت ناگهانی و ورزش های سنگین برای افرادی که اضافه وزن دارند بسیار خطر ناک است چون ممکن است به مفاصل و سایر قسمت های بدن آسیب جدی وارد کند .

رژيم لاغري 3232
رژيم لاغري

بعضی از متخصصان تغذیه بر این باورند که افرادی که دارای اضافه وزن و چاقی هستند بهتر است با آغاز یک رژیم غذایی وزرن خود را تا حد ممکن کاهش دهند و در این مابین پیاده روی داشته باشند و سعی کنند با انجام پیاده روی طولانی مقدار بالایی از چربی اضافه بدن خود را از دست بدهند . رژيم لاغري 2 قابل توجه است کسانی که اضافه وزن دارند و میخواهند با بالا بردن سوخت و ساز و افزایش فعالیت این اضافه وزن را از دست بدهند باید به خاطر داشته باشند که بدن آنها دچار کمبود آب نشود . شاید فرد حس کند که با گذشت چند روز توانسته است وزن خود را تا حد قابل توجهی کم کند . اما در مراحل اولیه کاهش وزن این آب بدن است که از دست می رود و نباید اجازه داد تا آب بدن از دست برود چرا که باعث سر درد ، درد مفاصل ، افتادگی چوست بدن و چروک شدن آن ، ایجاد گودی و کبودی درور چشم و چروک های پوستی خواهد شد .پس بخاطر داشته باشید که در حین رژیم حتما آب بنوشید و از آب کافی استفاده کنید تا بدن شما صدمه نبیند . رژيم لاغري همچنین با مشورت پزشک خود می توانید به مواد غذایی خود و برنامه غذایی تان موادی که باعث افزایش متابولیسم می شوند را اضافه کنید .مثل : فلفل قرمز ، فلفل سیاه ، چای سبز ، دارچین ، سرکه سیب ، عسل ، آبلیمو و…

 

منبع : دکور مد

مطلب پیشنهادی

طلا جواهر 0

۱۰۰ مدل طلا جواهر ی که امروزه بیشترین طرفداران را دارند

طلا جواهر برای زنان از جذابیت بالایی برخوردار می باشد و بانوان از داشتن و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.