سرخط خبرها

ته دیگ ماکارونی

ما ایرانی ها از طرفداران پرو پا قرص ته دیگ هستیم. که انواع مختلفی دارد از جمله معروف ترین آنها ته دیگ سیب زمینی ماکارونی و ته دیگ نان است. برای داشتن ته دیگ خوشمزه و خوش رنگ فوت و فن هایی وجود دارد که اکثرا در اثر تجربه و البته سلیقه بوجود میاید. در این مقاله آشپزی به رازهای داشتن ته دیگ ماکارانی خوشمزه و خوشرنگ و حرفه ای میپردازیم .

ته دیگ خوشرنگ و خوشمزه ماکارونی

اول از همه بعد از اینکه مواد گوشتی ماکارانی را حاضر کردید، داخل آن نصف لیوان آب میریزیم و مخلوط میکنیم تا روغن خودش را پس بدهد و به خاطر وجود رب و زردچوبه روغن خوشرنگی داشته باشد ، درضمن روغن هم کم نمیریزم ، به مقدار کافی شاید هم کمی بیشتر میریزیم. اگر همه راه ها را برای داشتن ته دیگ خوش رنگ و طلایی امتحان کردید و به نتیجه نرسیدید روغن را امتحان کنید . در ریختن روغن کف قابلمه دست و دلبازی به خرج دهید . حتی المقدور هنگام دم کردن غذا کف ظرف خشک باشد و از ریختن آب خودداری نمایید .

ته دیگ ماکارونی

نکته : توجه داشته باشید برای داشتن ته دیگ خوب باید حتما قابلمه نچسب باشد. تفلون یا سرامیک یا چدن فرق نمیکند و البته خش نیز نداشته باشد.

کف قابلمه روغن جامد میریزیم. ترجیحا روغنتان کم نباشد.(اگر روغن کم باشه ته دیگتان خوشرنگ و برشته نمیشود). بگزارید کامل روغن داغ شود.. سیب زمینی را پوست میگیریم و بعد با کمی آب میشوییم. بعد ورقه ورقه میکنیم و بعد از ورقه ورقه کردن دیگر اصلا آب نمیزنیم . ورقه های سیب زمینی حتما نازک باشد. سیب زمینی های ورقه ورقه شده را کف قابلمه میچینم (نیازی به نمک یا زعفران یا زردچوبه نیست)

نکته : میتوانید به مقدار خیلی کم روی سیب زمینی هایتان کمی زعفران و کره بمالید که خوشرنگ تر و خوش طعم تر شوند و دیگر نکته مهم اینکه زمان طولانی و حرارت کم به ماکارونی بدهید.

مواد گوشتی را با ماکارونی آبکش شده ، داخل یک ظرف دیگر مخلوط میکنیم. بعد روی سیب زمینی ها میریزیم. بعد روی حرارت میگذاریم .یک ربع اول حرارت متوسط و بعد یک ساعت دیگر هم باحرارت کم ،دم میگذارم. دقت کنید آن آبی که داخل مواد گوشتی ریخته بودیم از داخل ماکارونی ها کم کم ته نشین میشود و به سیب زمینی ها میرسد و آنها را خوشرنگ و خوشمزه میکند برای همین نیازی به نمک و زردچوبه نداشتیم . بعد از یک ساعت ته دیگ خوشرنگ و برشته داریم. حرارت را که خاموش کردیم. پنج دقیقه بعد قابلمه را داخل دیس برگردانید ته دیگ بصورت  قالبی درمیاید.

مطلب پیشنهادی

سوپ_سبزیجات

سوپ سبزیجات

سوپ سبزیجات یکی از انواع سوپ های خوشمزه و پر خاصیت ایرانی است که علاوه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *