بارداری هفته به هفته چیست و به چند دسته تقسیم می شود ؟

بارداری هفته به هفته چیست؟

شاید شما هم جزء بانوانی باشید که باردار هستید و یا قصد باردار شدن را در آینده دارید .نگرانی ها و دغدغه های این دوره از زندگی برای خانم ها کم نیست اما با داشتن آگاهی و علم کافی می توان بهتر تصمیم گرفت تا هم خود خانم و هم جنین از صدمات و آسیب ها دور بمانند.

در طول دوران بارداری بدن شما تغییرات زیادی خواهد داشت چرا که روز به روز جنین شما در حال رشد و تکامل است و بدن شما در حال آماده کردن این بستر برای جنین است .

بارداری هفته به هفته به طور کلی به  سه بخش : سه ماهه اول، سه ماهه دوم و سه ماهه سوم بارداری تقسیم خواهد شد .

بارداری هفته به هفته 1

 

بارداری هفته به هفته 4

سه ماهه اول در بارداری هفته به هفته

سه ماهه اول بارداری در واقع همان  هفته یکم تا هفته سیزدهم بارداری می باشد . از شروع هفته اول  لقاح و لانه گزینی و تقسیم سلولی و بعد  رویان ایجاد خواهد شد. رویان  دو لایه سلولی  می باشد که منشأ ایجاد تمام  قسمت ها و اعضای بدن جنین در طول این دوره است . رویان سرعت بالایی در رشد دارد و به جنین تبدیل می شود اندازه جنین در روزهای اول به اندازه ی یک دانه لوبیا  می باشد ، جنین در همان اوایل تشکیل شدن در حال تکان خوردن  است . قلب  او به سرعت شکل گرفته و می تپد ،  روده ها در حال تشکیل و تکامل بوده و قسمت مردانه و یا زنانه جنین به همراه پلک ها، دهان و بینی جنین  در سه ماهه اول شکل می گیرد .

بارداری هفته به هفته 5

سه ماهه دوم بارداری در بارداری هفته به هفته

سه ماهه دوم بارداری از هفته چهاردهم تا هفته بیست و هفتم می باشد . در اوایل  سه ماهه دوم بارداری ، طول جنین حدود ۹ الی ۱۰  سانتی متر و وزنش  او ۴۰الی ۵۰ گرم است . در این مرحله حتی اثر انگشت جنین شکل می گیرد ، قلب جنین  ۲۵ لیتر خون در طول شبانه روز پمپاژ خواهد کرد. بعد از گذشتن چند هفته دیگر اسکلت جنین  محکم تر و کامل تر شده و از حالت  به استخوانی تبدیل خواهد شد . بعد از این مراحل جنین روز به روز بیشتر از حس شنوایی خود استفاده می کند . در این روز ها تکان خوردن جنین هر چند کم برای مادر محسوس تر و قابل لمس تر خواهد بود .

سه ماهه دوم بارداری در بارداری هفته به هفته

سه ماهه سوم بارداری در بارداری هفته به هفته

سه ماهه سوم بارداری از هفته بیست و هشتم تا هفته چهلم بارداری می باشد. در همان اوایل این دوره وزن جنین به یک کیلوگرم می رسد . او هم اکنون قادر به انجام تمامی کار هایی است که یک انسان عادی می تواند انجام دهد برای مثال می تواند بشنود ، لمس کند ، و حتی پلک بزند . در سه ماه ی سوم بارداری پوست جنین شروع به جذب چربی بیشتر می کند تا پوست چروک خود را صاف تر کند . ناخن های دست و پا رشد می یابند و موهای واقعی مانند نوزاد بر روی سر ایجاد می شود.

 

سه ماهه سوم بارداری در بارداری هفته به هفته

 

منبع : دکور مد 

مطلب پیشنهادی

طلا جواهر 0

۱۰۰ مدل طلا جواهر ی که امروزه بیشترین طرفداران را دارند

طلا جواهر برای زنان از جذابیت بالایی برخوردار می باشد و بانوان از داشتن و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.