آشنایی با تاریخچه برند کوکو شنل و بنیان گذار این برند محبوب

Rate this post

“کوکو شنل ” یا همان “گابریل شنل ”   طت .راح و بنیانگذار برند “کوکو شنل ” است.

در سال ۱۸۸۳ در شهر ” سومز ” فرانسه دختری در خانواده ای بسیار فقیر به دنیا آمد . متاسفانه او در سن ۱۲ سالگی مادرش را از دست داد و برای گذراندن امور زندگی اش به خیاطی روی آورد .

گابریل  در یک خیاطی کار میکرد و همه او را “کوکو” نامیده بودند در آن زمان کوکو لباس ها را با ظرافت و زیبایی خاصی مطابق با مد آن دوران برای مشتریانش میدوخت با این تفاوت که لباس های آن دوره به گونه ای بود که زنان در آن احساس راحتی نمیکردند  ، اما کوکو آنها را به گونه ای طراحی می کرد و میدوخت که تمام مشتریان شیفته زیبایی در کنار راحتی آنها میشدند.او پس از سالها زحمت توانست اولین فروشگاه خود را در سال ۱۹۱۰ افتتاح کند .

شنل 8

او کلاه هایی زیبا با نام “شنل مدز ” را طراحی و تولید میکرد که اولین محصول این فروشگاه شد و با نتایج  و استقبال چشمگیری در میام زنان فرانسوی و بسیاری از اشرف زادگان پاریسی و حتی زنان بازیگر فرانسوی شد .و کم کم  جایگاه و نام خود را در شهر فرانسه گوش زد کرد.

شنل در سال ۱۹۲۶ پیراهن  های شیک  و مجلل مشکی رنگی را به بازار ارائه کرد که باعث شد توجه تمام رسانه ها را به خود جلب کند.در سال ۱۹۳۱ موفق شد طراحی و دوخت تمامی لباس های زنان هالیوودی را بر عهده بگیرد.

شنل توانست در سال ۱۹۳۵ به اوج قدرت و شکوفایی خود برسد اما ۱۰ سال بعد با آغاز جنگ جهانی دوم بسیاری از شعب شنل تعطیل شد.اما گابریل ۹ سال بعد از جنگ جهانی دوباره شعب فروشگاه ها را رونق و مشغول به کار کرد این در حالی بود که او در سن ۷۱ سالگی بود.

شنل 7

شنل 2

شنل 1

منبع : دکور مد 

گلچینی از شیک ترین مدل جواهرات برند De Laur

لاک برای آغاز سال نو میلادی و جشن کریسمس

مطلب پیشنهادی

آدرس خشکشویی

آدرس خشکشویی و لباسشویی های موجود در سراسر شهر تهران بهمره مشخصات

Rate this post آدرس خشکشویی و لباسشویی مورد نیاز اکثر افراد بوده و هر فردی …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *